Gdynia, Kamienna Góra, Wacława Sieroszewskiego

 • Powierzchnia 100
 • Piętro 1 / 2
 • Pokoje 3
 • Rok budowy 1938
 • Apartament Na sprzedaż

2 690 000 PLN

26 900 PLN / m²

Gdynia, Kamienna Góra, Wacława Sieroszewskiego

Apartament w modernistycznej willi

APARTAMENT W MODERNISTYCZNEJ  WILLI NA KAMIENNEJ GÓRZE

Prestiżowa lokalizacja – Kamienna Góra, 5 minut do plaży, Bulwaru Nadmorskiego, centrum miasta | Modernistyczna willa z 1938 roku | Perełka dla miłośników gdyńskiego modernizmu | Budynek wpisany do rejestru zabytków | Apartament o powierzchni 100 m2, 1 piętro, 3 pokoje | Dużo przestrzeni, wnętrze bardzo dobrze nasłonecznione | Garaż na 2 auta, komórka lokatorska

LOKALIZACJA
Kamienna Góra uchodzi za najbardziej luksusową i prestiżową dzielnicę Gdyni. Powstała jako przedwojenna ekskluzywna dzielnica letniskowa a potem willowa, która zachowała swój charakter do obecnych czasów. Zabudowa pochodząca z lat 20. XX wieku nosi cechy stylu dworkowego, kontrastuje z nią oryginalna architektura modernistyczna lat trzydziestych o nowoczesnej żelbetowej konstrukcji i ceglanym wypełnieniu. Oprócz układu urbanistycznego oraz zabytkowych willi na Kamiennej Górze znajduje się punkt widokowy na miasto i port oraz wody Zatoki Gdańskiej. W pobliżu znajduje się tętniąca życiem, słynąca z licznych restauracji i luksusowych sklepów ulica Świętojańska, Teatr Muzyczny, Teatr Miejski, Gdyńskie Centrum Filmowe, korty tenisowe, plaża miejska, port jachtowy.

INFORMACJE O NIERUCHOMOŚCI
Modernistyczna willa wzniesiona w latach 1937-1938 przez mjr Jana Mariana Piotrowskiego, dowódcę eskadry z 300 Dywizjonu Bombowego Ziemi Mazowieckiej, adiutanta lotniczego Naczelnego Wodza gen. Broni Władysława Sikorskiego w latach 1941-1943.
Autorami projektu są Zbigniew Kupiec i Tadeusz Kossak. Pod koniec lat 30. XX w. budynek zamieszkiwał jej projektant – Zbigniew Kupiec. 
W 1983 willę wpisano do rejestru zabytków województwa pomorskiego.

Autorzy projektu:

Tadeusz Kossak urodził się 3 października 1906 roku we Lwowie. Ukończył studia na Wydziale Architektonicznym Politechniki Lwowskiej w roku 1933. Po studiach przeniósł się do Gdyni. Był współautorem wielu projektów, m.in. kościoła franciszkanów pw. św. Antoniego w Gdyni, willi hrabiny Łosiowej przy ul. Korzeniowskiego 7, kamienicy Adama Jurkowskiego przy Skwerze Kościuszki 16, willi Mariana Piotrowskiego przy ul. Sieroszewskiego 1a i kamienicy Kreńskich przy ul. Świętojańskiej 55.
Zbigniew Kupiec urodził się 5 stycznia 1905 roku w Krakowie. Jego rodzina przeniosła się do Lwowa, gdzie ukończył gimnazjum oraz rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki Lwowskiej, które ukończył w 1932 roku. Tego samego roku przeniósł się do Gdyni.
W 1937 roku został mianowany członkiem Komisji Budowlanej w Gdyni. Działał do 1939 roku, tworząc w Gdyni, jako autor i współautor, czterdzieści jeden projektów. Ostatnią gdyńską kamienicą ukończoną przed wojną była kamienica Pantarei przy ul. Abrahama 37.

Zbigniew Kupiec  i Tadeusz Kossak stworzyli biuro projektowe – Zbigniew Kupiec i Tadeusz Kossak inżynierowie architekci SARP, działające od 1935 roku. 

Willa Mariana Piotrowskiego to klasyka modernizmu. Cechuje ją szlachetna prostota, funkcjonalizm i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Dom składa się z dwóch uskokowych brył. Charakterystyczne, zarówno dla projektowanych i realizowanych wówczas gdyńskich kamienic, eleganckich willi i pensjonatów były wielkie przeszklone powierzchnie nadające budynkom szczególną lekkość i jasność. W tej willi to duże, narożne okna, które znakomicie doświetlają wnętrze budynku oraz okna klatki schodowej. Styl, dzięki któremu Gdynia różni się od starych pomorskich miast, to liczne marynistyczne akcenty: okrągłe okna, nawiązujące do okrętowych bulajów, obłe lub ostre bryły budynków, przypominające kadłuby statków, nadbudówki, których pierwowzorem był mostek kapitański. W willi wejście do budynku doświetlone jest oknem o okrągłej formie bulaja. Jest to jedno z kilku okien o tym kształcie, bezpośrednio nawiązującym do morskiego charakteru miejsca. A nadbudówka to „mostek kapitański”. 
Ważnym elementem architektonicznym jest ogrodzenie z cegły. Ten sam układ cegieł powtarza się w przyziemiu budynku. Cegła pojawia się również na wyższej bryle oraz w okładzinie komina.
To prawdziwa perła dla miłośników gdyńskiego modernizmu.

INFORMACJE O APARTAMENCIE
Apartament o powierzchni 100 m2, 1 piętro. Dwupiętrowa willa. Na każdej kondygnacji znajduje się tylko 1 apartament, czyli 3 w całym budynku. Budynkiem zarządza mała wspólnota mieszkaniowa. Willa  utrzymana jest w świetnym stanie technicznym. Na klatce schodowej zachowane są oryginalne balustrady, schody, posadzki z 1938 roku. 
Przeprowadzone remonty:
2018 rok
– remont dachu, wymiana opierzeń, wymiana rynien, wymiana zabudowy okien piwnicznych, odkopanie i zabezpieczenie zewnętrznej ściany garażu, zastrzały uszczelniające w ścianach piwnicznych
2021 rok
– remont garażu: malowanie, nowa podsufitka, ocieplenie, wentylacja, naprawy opierzeń i pokrycia dachu, montaż pieca akumulacyjnego
– remont mieszkania: malowanie, cyklinowanie
2022 rok
– wymiana pieca c/o na kondensacyjny DeDietrich o mocy 40kW, remont tarasu mieszkania 1/3 – kompletna wymiana podłoża, ocieplania i odprowadzenia wody deszczowej, klimatyzacja do mieszkania ( kupno ) DAIKIN 6kW

Rozkład pomieszczeń w apartamencie:
przestronny przedpokój, pokój, duża łazienka, sypialnia z garderobą, kuchnia połączona z jadalnią oraz salon.
Jadalnię od salonu oddzielają drzwi przesuwne. W salonie jest duże okno narożne z szerokim parapetem i z imponującym widokiem na zieleń i wille na Kamiennej Górze. Widok jest piękny. Jest możliwość zainstalowania klimatyzacji. Podłogi drewniane. Apartament został wyremontowany w 2021 roku. Wyposażenie z cenie. Natychmiastowe wydanie.
Apartament jest przestronny, pomieszczenia są duże, ustawne, rozkład pomieszczeń jest idealny, a wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone.

Do apartamentu przynależy garaż wolnostojący o powierzchni 44 m2- można zaparkować 2 auta oraz komórka lokatorska o powierzchni 5,24 m2. Dostępne są również przed budynkiem ogólnodostępne miejsca parkingowe. 
Spokojna okolica, ulica jednokierunkowa.

Zapraszam na prezentację.

Lokalizacja

Kamienna Góra

Kamienna Góra to najmniejsza pod względem powierzchni i przedostatnia pod względem liczby ludności z dzielnic Gdyni.  Graniczy z następującymi dzielnicami: Śródmieście (od północy i zachodu) oraz Wzgórze Św. Maksymiliana (od południa), a od wschodu także z Morzem Bałtyckim. Jej zabudowę w dużej części stanowią wille znanych artystów i przedsiębiorców.

Nr oferty: 980607

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

O nieruchomość

Magdalena Watkowska

Senior Real Estate Advisor

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Oferty

  Bądź na bieżąco

  Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.