pomorskie, Gdynia, Kamienna Góra

 • Powierzchnia 360
 • Powierzchnia działki 552
 • Pokoje 6
 • Rok budowy 1935
 • Dom Na sprzedaż

4 300 000 PLN

11 944 PLN / m²

pomorskie, Gdynia, Kamienna Góra

Modernistyczna willa. Do końca roku niższa cena.

MODERNISTYCZNA WILLA NA KAMIENNEJ GÓRZE

*****

Prestiżowa lokalizacja – 3 minuty do plaży, Bulwaru Nadmorskiego, centrum miasta | Modernistyczna willa z 1935 roku  | Widok na zatokę i sąsiednie budynki | Powierzchnia użytkowa 323 m2, powierzchnia działki 552 m2 | Perełka dla miłośników gdyńskiej architektury | Świetny rozkład pomieszczeń | Dużo przestrzeni, wnętrze bardzo dobrze doświetlone | 

ZMIANA CENY!
OD 1 STYCZNIA 2024 ROKU BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁA NOWA WYŻSZA CENA 4.800.000,00 ZŁ!

LOKALIZACJA

Kamienna Góra uchodzi za najbardziej luksusową i prestiżową dzielnicę Gdyni. Powstała jako przedwojenna ekskluzywna dzielnica letniskowa a potem willowa, która zachowała swój charakter do obecnych czasów. Zabudowa pochodząca z lat 20. XX wieku nosi cechy stylu dworkowego, kontrastuje z nią oryginalna architektura modernistyczna lat trzydziestych o nowoczesnej żelbetowej konstrukcji i ceglanym wypełnieniu. Oprócz układu urbanistycznego oraz zabytkowych willi na Kamiennej Górze znajduje się punkt widokowy na miasto i port oraz wody Zatoki Gdańskiej. W pobliżu znajduje się tętniąca życiem, słynąca z licznych restauracji i luksusowych sklepów ulica Świętojańska, Teatr Muzyczny, Teatr Miejski, Gdyńskie Centrum Filmowe, korty tenisowe, plaża miejska, port jachtowy.

INFORMACJE O NIERUCHOMOŚCI
„Swój dom na Kamiennej Górze postawił 90 lat temu Kazimierz Bieliński. 
Inżynier Kazimierz Bieliński był twórcą i dyrektorem Miejskich Zakładów Elektrycznych w Gdyni, które na polecenie magistratu zorganizował w mieście od podstaw. Przedtem pracował w Pomorskiej Elektrowni Krajowej Gródek SA w Toruniu, dzięki której wczesną wiosną 1925 r. właśnie na Kamiennej Górze popłynął pierwszy prąd dla miasta. Przedtem tutaj powszechnie posługiwano się lampami naftowymi.
Przez jakiś czas ta modernistyczna willa była dzierżawiona przez Dowództwo Floty w Gdyni i mieszkał tu z rodziną kmdr Stefan Frankowski – dowódca Obrony Wybrzeża Morskiego. Szlify zdobywał także, gdy wcześniej dowodził dywizjonem torpedowców i był Komendantem Szkoły Podchorążych Marynarki Wojennej.
Jego żona to słynna Maria Róża Frankowska – działaczka Towarzystwa Polsko-Francuskiego i prezeska Rodziny Wojskowej, stowarzyszenia, gdzie „miała swoich damskich adiutantów, sekretarki, budżet, wywiad, służbowy samochód z szoferem marynarzem i miała władzę wykonawczą w postaci swego męża komandora, który dla świętego spokoju musiał być absolutnie jej posłuszny.
Pani Maria była także przewodniczącą komitetu pomocy marynarzom, wdowom i sierotom po marynarzach. Jako aktywna działaczka wielu jeszcze społecznych inicjatyw dzięki ogromnemu wsparciu Zrzeszenia Organizacji Kobiecych została pierwszą miejską radną. W dwudziestoleciu międzywojennym Maria Róża Frankowska była jedyną kobietą zasiadającą w gdyńskiej radzie miejskiej.
Projekt domu i ogrodu sporządził w 1932 r. gdyński architekt Feliks Godlewski”.
Źródło: fragment z przygotowywanej przez Arkadiusza Brzęczka książki o willach na Kamiennej Górze.

 
Zestawienie powierzchni:
PARTER – powierzchnia użytkowa 113,45 m2
I PIĘTRO – powierzchnia użytkowa 110,12 m2
PRZYZIEMIE – powierzchnia użytkowa 100,93 m2.
 
Planowany rozkład PARTER- koncepcja *
1. Kuchnia z wyspą, częściowo otwarta na jadalnię.
2. Jadalnia z dużym stołem dla 12-14 osób.
3. Duży salon:
Część wypoczynkowa z możliwością zrobienia kominka
Część reprezentacyjna ze stolikiem z krzesłami, pianinem i biblioteczką
4. Przestronny hol oraz klatka schodowa.
5. Toaleta
6. Ogród zimowy/ oranżeria z wyjściem na ogród

Planowany rozkład PIĘTRO- koncepcja *
1. Sypialnia główna połączona z własną łazienką z dużym balkonem
2. Druga sypialnia/ lub pokój dla dziecka.
3. Gabinet z tarasem z widokiem na morze/ lub trzecia sypialnia
4. Mała sypialnia dla gości/ lub garderoba
5. Druga łazienka
6. Przestronny hol i klatka schodowa

Planowany rozkład PIWNICA- koncepcja *
1. Siłownia.
2. Pokój SPA- dwie sauny, kaskada wodna, miejsce do relaksu i do masażu.
3. Spokój strefa rozrywki- kino domowe, barek, dwie kanapy, osobne pomieszczenie na lodówkę i spiżarnię.
4. Kotłownia z miejscem na pralnię.
5. Łazienka z prysznicem.
6. Dwa garaże
* Koncepcja opracowana przez architektów, skonsultowana z  konstruktorem.

Dane techniczne konstrukcyjne:
Fundamenty – z cegły ( do 64 cm grubości)
Ściany nośne – z cegły pełnej grubości 38 cm
Ściany nośne wewnętrzne – murowane z cegły
Ściany działowe – z cegły
Stropy – nad piwnicami strop ,żelbetowy , typu Kleina nad pozostałymi kondygnacjami . Nad ostatnią kondygnacją drewniana konstrukcja dachu.
Dach – drewniany płaski, kryty papą, robiony w 2002r
Stolarka okienna i drzwiowa – drewniana
Podłogi i posadzki – betonowe pokryte parkietami dębowymi, w kuchni nowe płyty „Regips”. Ściany – tynki, okładzina, w łazienkach glazura
Remont został przeprowadzony w 2012 roku. 

W 2021/2022
1. Opinia rzeczoznawcy i konstruktora dotycząca stanu budynku (ściany, dach, stropy, fundamenty)-dobry stan techniczny
2. Ekspertyza kominiarska
3. Parkiet oryginalny w świetnym stanie, nadaje się do odnowienia
4. Klatka schodowa oryginalna, w świetnym stanie
5. Gotowy projekt funkcjonalny nowej koncepcji wnętrza wraz z instalacją elektryczną.

Nieruchomość w strefie ochrony konserwatorskiej. 

Zapraszam na prezentację.

Lokalizacja

Kamienna Góra

Kamienna Góra to najmniejsza pod względem powierzchni i przedostatnia pod względem liczby ludności z dzielnic Gdyni.  Graniczy z następującymi dzielnicami: Śródmieście (od północy i zachodu) oraz Wzgórze Św. Maksymiliana (od południa), a od wschodu także z Morzem Bałtyckim. Jej zabudowę w dużej części stanowią wille znanych artystów i przedsiębiorców.

Nr oferty: 669703

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

O nieruchomość

Magdalena Watkowska

Senior Real Estate Advisor

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Bądź na bieżąco

  Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.