Warszawa, Mokotów, Wyględów

 • Powierzchnia 478
 • Typ Biuro
 • Piętro 1 / 1
 • Pomieszczenia 10
 • Rok budowy 1938
 • Komercja Na sprzedaż

11 500 000 PLN

24 059 PLN / m²

Warszawa, Mokotów, Wyględów

Wyględów | Wolnostojąca willa | Na cele użytkowe

MODERNISTYCZNA REZYDENCJA W SERCU MOKOTOWA Z PRZEZNACZENIEM NA CELE UŻYTKOWE

Autentyczna architektura | Unikalnie duży ogród | Świetny rozkład funkcjonalny | Nowoczesne systemy eksploatacji | Kilka miejsc parkingowych | Możliwość rozbudowy

*****

ROZKŁAD I STANDARD:

Nieruchomość jest prawdziwym unikatem na mapie Mokotowa. Jej niewątpliwymi zaletami jest autentyczna, modernistyczna bryła, która została z dużą pieczołowitością zadbana, utrzymana i uratowana przed lekkomyślnymi przebudowami. Właściciele pokusili się także o implementację współczesnych rozwiązań znacznie obniżających koszty eksploatacji, takie jak pompy ciepła, czy panele fotowoltaiczne. Co więcej, dużym atutem tej nieruchomości jest ogromny, jak na lokalne warunki ogród – działka o powierzchni niemal dwóch tysięcy metrów w tej części dzielnicy to coś po prostu niespotykanego.

Skutkiem końcowym otrzymujemy willę, która swoją tkanką i położeniem tworzy coś niepowtarzalnego – piękny most pomiędzy tym, co najlepsze z historycznych elementów, z nowoczesnymi rozwiązaniami. 

Parter:
* Pokój z wyjściem na taras i ogród,
* trzy kolejne pokoje,
* pomieszczenie socjalne / kuchnia,
* toaleta.

Dodatkowo:
* Garaż pełniący obecnie funkcję biurową (może stanowić samodzielne, niezależne biuro)

1 Piętro:
* Pięć pokoi,
* toaleta,
* taras z widokiem na ogród.

Piwnica / Przyziemie:
* Trzy pomieszczenia z oknami,
* dwa pomieszczenia techniczne (również z oknami),
* magazynek.

Nieruchomość jest obecnie dostosowana dla celów biura w wysokim standardzie – zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i formalnym (to drugie stanowi ogromną wartość). To, co robi ogromne wrażenie to duża, przestronna i zachowana w oryginale klatka schodowa, która stanowi centralny punkt recepcyjny i od wejścia wprowadza w unikalny klimat tego miejsca.

Stan budynku jest świetny. Zarówno podpiwniczenie, jak zewnętrzne mury przeszły generalny remont, są zadbane, a wszelkie elementy dekoracyjne elewacji są z pieczołowitością utrzymane w ich historycznym kształcie. Wnętrza zostały wykończone w stylu korespondującym z epoką, oraz z użyciem wysokiej jakości materiałów. 


HISTORIA:

Wybudowany w 1938 roku w ramach tzw. Osiedla Oficerskiego budynek powstał dla żony Generała Stefana Dąb-Biernackiego. 
Po II Wojnie  Światowej, w ramach obowiązujących wtedy zasad socjalistycznych dom został odebrany dotychczasowym właścicielom i stał się własnością Skarbu Państwa.

W tym czasie zarządzała domem PUMA, wynajmując go za dolary (bądź, jak się wtedy mówiło, dewizy) m.in na rezydencję ambasadora Holandii.
W czasach III RP nieruchomość została odzyskana przez spadkobierców, a kwestie własnościowe zostały wyprostowane.
W latach 2007-2008 został przeprowadzony generalny remont, uwzględniający restaurację elewacji, wymianę okien, oraz montaż części współcześniejszych rozwiązań, takich jak klimatyzacja.

Później – w 2021 został wykonany kolejny, mniejszy remont uwzględniający lekką rearanżację układu, a w dalszym ciągu montaż pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych w kooperacji z Konserwatorem Zabytków.

Zachowano kluczowe, oryginalne elementy, które podkreślają unikatowy charakter nieruchomości.

LOKALIZACJA:

Budynek znajduje się na warszawskim Wyględowie – w pobliżu skrzyżowania ulic Odyńca i Wołoskiej. Pobliski ciąg komunikacyjny wzdłuż ulicy Racławickiej to malowniczy starodrzew, dodatkowo atrakcyjny dzięki starym fortom, miejscami zaadaptowanym na restauracje i knajpki. W głębi osiedle jest niezwykle atrakcyjnym i kameralnym zakątkiem Warszawy, pełnym starych willi i zieleni.

Strategiczna lokalizacja tego budynku pozwala również wygodnie dojechać praktycznie z każdego zakątka Warszawy a dla tych, którzy często podróżują drogą powietrzną, atutem będzie bliskość Lotniska Chopina.

DODATKOWE INFORMACJE:

* Budynek wyposażony jest w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, gazową, elektryczną i centralnego ogrzewania a także światłowód.
* Moc zainstalowanych paneli fotowoltaicznych: 10 kW.
* Nieruchomość pod kątem formalnym jest nieruchomością użytkową (nie mieszkalną).

Zapraszam na prezentacje!

Dodatkowe dane
 • Garaż: 1
 • Drzwi antywłamaniowe: Tak
 • Alarm: Tak
 • Stan: bardzo dobry
 • Park: Tak
 • Autobus: Tak
 • Tramwaj: Tak
 • Szpital w pobliżu: Tak
 • Lotnisko w pobliżu: Tak

Nr oferty: 432941

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

O nieruchomość

Maria Muszyńska

Senior Real Estate Advisor

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Bądź na bieżąco

  Nasze 30-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, aby otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego portfolio.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.