Warszawa Ochota

Jest to jedna z mniejszych dzielnic, otoczona przez Śródmieście, Wolę, Włochy i Mokotów. Jej nazwa pochodzi od zabytkowej karczmy „Ochota” wzniesionej po 1831 r. u zbiegu ulic Grójeckiej i Kaliskiej.

Ochota była dzielnicą, która od początku bardzo szybko się rozwijała. W 1886 r. powstała stacja filtrów, w okresie międzywojnia powstały słynne Staszica i Lubeckiego, które do dziś cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, ze względu za zachowaną architekturę.

W latach 50. Na terenie Ochoty powstało wiele ośrodków mieszkalnych i przemysłowych, co również wpłynęło na rozwój dzielnicy. W latach późniejszych powstały kompleksy akademickie, które zmieniły charakter dzielnicy.
Największą popularnością cieszą się dwie zabytkowe Kolonie Staszica i Lubeckiego. Pierwsza, wybudowana w latach 1922–1926 według projektu Antoniego Dygata, Mariana Kontkiewicza, Adama Paprockiego i Józefa Referowskiego to około 100 willi i kamienic z przepięknymi ogrodami. Wille i kamienice wybudowane są w dwóch różnych stylach architektonicznych: te powstałe jako pierwsze nawiązują do baroku, drugie budowane były w stylu polskich dworków – często można spotkać kolumnowe portyki z trójkątnymi szczytami czy wysokie, kryte dachówką dachy.Oś osiedla wyznacza ulica Langiewicza. Druga zabytkowa Kolonia – Kolonia Lubeckiego została wybudowana mniej więcej w 1924 r. – wtedy zaczęto budować pierwsze kamienice – wszystkie właściwie zostały zaprojektowane w jednym stylu, nawiązującym do okresu międzywojennego. Obydwie Kolonie są to zielone tereny, wypełnione małymi skwerkami.

Parki
  • Park Szczęśliwicki,
  • Pole Mokotowskie
  • Park Zachodni
Komunikacja
  • Stok Narciarski „Szczęśliwice”
  • Teatr Ochoty
  • Och-Teatr
Rozrywka i kultura
  • Dworzec Zachodni
  • Plac Narutowicza
  • Pętla Banacha

Warszawa Ochota


Bądź na bieżąco

Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.