Warszawa Stare i Nowe Miasto

Stare i Nowe Miasto to części Śródmieścia, określane jako najbardziej klimatyczne i urokliwe miejsca Warszawy, w których można poczuć ducha stolicy. Jest to najstarsza część miasta, która nazywała się Stara i Nowa Warszawa. Tu od XII i XIII wieku tętniło życie królewskie, a w przylegających wąskich uliczkach rozwijały się targowiska. Wzniesione  zostały przepiękne kamienice, które zmieniały się wraz z nadchodzącymi zmianami w sztuce. Niestety II Wojna światowa, właściwie w 90%  zniszczyła architekturę Starego i Nowego Miasta. Po 1945 r. rejony te zostały obudowane i dziś stanowią teren jedyny na świecie planowo zrekonstruowany po zniszczeniach tak katastrofalnych dla architektury. Obszary te zostały wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO.

Dziś Stare i Nowe Miasto to nie tylko atrakcja turystyczna, odrestaurowane kamieniczki cieszą się zainteresowaniem ze względu na urok i klimat oraz genialną lokalizację. Oprócz bezcennych zabytków, Stare Miasto oferuje tętniące życiem artystycznym i nocnym knajpki, restauracje i puby. Jest to przestrzeń świetnie skomunikowana – w pieszej odległości znajdują się tramwaje i autobusy oraz Wisłostrada. W odległości spaceru rozwija się również infrastruktura lokali usługowych.

Lokalizacja Starego i Nowego Miasta na skarpie gwarantuje bezpośredni dostęp do Bulwarów Wiślanych, które umożliwiają korzystanie z uroków miasta na rowerze, dzięki ścieżkom rowerowym lub spacerem z widokiem na wodę.

Parki
  • Ogród Saski
  • Ogród Krasińskich
  • Park Świętokrzyski
Komunikacja
  • Metro
  • Autobusy
Rozrywka i kultura
  • Stare i Nowe miasto
  • Zamek Królewski

Warszawa Stare i Nowe Miasto


Bądź na bieżąco

Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.