Gdynia, Śródmieście, A. Hryniewickiego

 • Powierzchnia 140 - 140
 • Piętra 13
 • Pokoje 3
 • Data zakończenia I/2016
 • Stan inwestycji Oddana do użytkowania
 • Typ inwestycji Apartamentowce

6 500 - 6 500 PLN

47 - 47 PLN / m²

Gdynia, Śródmieście, A. Hryniewickiego

Sea Towers

Sea Towers – Ikona Gdyni, Król Bałtyku

Sea Towers to wyjątkowa, prestiżowa nieruchomość, nie tylko w skali Polski, ale całego basenu Morza Bałtyckiego. Zwycięzca Konkursu European Property Awards w kategorii The Best High-Rise Development. W rankingu wieżowców w Polsce znajduje się na 12 miejscu pod względem wysokości, drugim w Trójmieście. Ta absolutnie wyjątkowa i luksusowa inwestycja została zaprojektowana przez wiedeńską pracownię architektoniczną Andrzeja Kapuścika, a inwestorem była firma Invest Komfort SA. Sea Towers trwale wpisało się w krajobraz Gdyni, stanowiąc dziś jeden z symboli miasta.

Kompleks składa się z dwóch wieżowców o wspólnej podstawie, stanowiąc wielokondygnacyjny budynek apartamentowy z częścią usługowo-biurową.
Na jedną z wież składa się 29, a na drugą – 38 kondygnacji. Ostatnie piętra zajmują luksusowe penthouse’y oraz taras widokowy (dostępny wyłącznie dla mieszkańców), z których rozpościera się niepowtarzalny widok na Zatokę Gdańską i Półwysep Helski.

Wieże wyposażone są w całodobową portiernię, zintegrowane systemy alarmowe, monitoring. W apartamentach zainstalowano wideofony. Wszystko to gwarantuje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.

Inwestycja charakteryzuje się przestronnymi holami otwartymi przestrzeniami. Ciche, szybkobieżne windy zapewniające komunikację pomiędzy piętrami, miejsca parkingowe w garażu podziemnym, zaplecze restauracyjne oraz usługowe to tylko część zalet Sea Towers. Komfort i prestiż zaś to słowa, które najlepiej oddają specyfikę tej inwestycji.

 

Trochę historii i ciekawostek na temat inwestycji Sea Towers

Budowa tej niesamowitej nieruchomości rozciągała się w czasie. Powodem trwających długi czas prac ziemnych była mała odległość od wody. Teren wymagał utwardzenia i zagęszczenia gruntu. Wszystko dlatego, gdyż przed 1930 rokiem do tego miejsca sięgało morze.10 maja 2006 roku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Co ciekawe, w planach pierwotnie była jasna elewacja budynku. W trakcie budowy zapadła jednak decyzja o okładzinie z ciemnego granitu.

19 października 2007 roku w wykańczanej niższej części budynku odbył się koncert zespołu Kombii, zorganizowany z okazji umieszczenia wiechy – najwyższego punktu konstrukcyjnego, osiągającego 138 m. Widowisko, poprzedzone dziesięciominutowym pokazem sztucznych ogni, zgromadziło około 2 tys. widzów.

Termin zakończenia całości projektu to 28 lutego 2009 roku, a oficjalne otwarcie nastąpiło 14 sierpnia 2009 roku, mimo że pierwsze mieszkania zostały oddane do użytku w grudniu 2008 roku.

Do wybudowania budynku zużyto 42,4 tys. m3 betonu i 4,3 tys. ton stali.
Masa wież wynosi aż 140 tys. ton.

Przeczytaj o sprzedaży najdroższego apartamentu w Sea Towers przez naszego agenta Pawła Łączyńskiego

Lokalizacja
gdynia-srodmiescie

Śródmieście

Gdynia Śródmieście to centralna dzielnica miasta. Początkowo teren był wsią rolniczo-rybacką, żeby na początku XX wieku nabrać charakteru wioski letniskowej. Prawdziwy rozwój nastąpił po roku 1920, kiedy w ramach ustaleń traktatu wersalskiego Polsce przyznano dostęp do wybrzeża morskiego, a następnie została podjęta decyzja o rozpoczęciu budowy portu. Ogromna inwestycja była dziełem inż. Tadeusza Wendy, który port zaprojektował i zbudował oraz Eugeniusza Kwiatkowskiego – ówczesnego ministra przemysłu i handlu.
Wideo

Nr oferty: 14326

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

O nieruchomość

Julia Głowacz

Client Relationship Manager | Team Leader

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Inwestycje

  Bądź na bieżąco

  Nasze 30-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, aby otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego portfolio.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.