Lazurowe Wybrzeże

Prowansja – Lazurowe Wybrzeże – 200 lat temu arystokracja angielska odkryła to miejsca, na początku jako typowy kierunek zdrowotny, by wkrótce miasta takie jak Nicea, Cannes, Monako czy Antibes stały się europejskim salonem, gdzie wypadało bywać. To tu powstały wspaniałe rezydencje, zabytkowe XIX-wieczne kamienice i hotele przyjmujące koronowane głowy.
Dziś Lazurowy Wybrzeże słynnie ze świetnej oferty nieruchomości.
Międzynarodowe lotnisko w Nicei obsługuje zarówno samoloty rejsowe, jak i prywatne, łącząc Lazurowe Wybrzeże z większością europejskich miast.
Śródziemnomorski klimat, wspaniałe krajobrazy, bogata oferta usług premium: hotele, restauracje, yachty, eventy typu F1, Rolex Master Tennis Cup sprawiają, że przez cały rok Lazurowe Wybrzeże przyciąga klientów z całego świata.

Nieruchomości na lazurowym Wybrzeżu

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości na południu Francji?

Południe Francji to obszar, który odwiedza co roku aż 10 milionów turystów! To kierunek bardzo atrakcyjny dla podróżników z całego świata. Jak pokazują badania, jest to również jeden z najpopularniejszych regionów wśród zagranicznych inwestorów. Co sprawia, że najbogatsi ludzie tak chętnie wybierają tamtejsze nieruchomości?

Lazurowe wybrzeże znane jest z pięknych, malowniczych nadmorskich miejscowości. Są one bogate w przepyszną kuchnię oraz przyjaznych mieszkańców. Interesująca jest również kultura i historia tego odcinka wybrzeża Morza Śródziemnego, który rozciąga się od miejscowości Cassis na zachodzie, aż po granicę włoską. To tutaj Alpy spotykają się z Morzem Śródziemnym, tworząc przepiękny, zapierający dech w piersiach krajobraz. Pogoda jest w tych rejonach bardzo przyjemna, przez większość dni w roku słoneczna i ciepła. Dzięki temu kierunek ten jest świetny na wypoczynek zarówno latem, jak i zimą. Do najpopularniejszych miejscowości na Lazurowym Wybrzeżu należą m.in.: Nicea, Cannes, Marsylia czy Saint-Tropez, będące synonimem luksusu, bogactwa i przepychu.

 

Zapytaj o oferty we Francji

Inwestycja w nieruchomości w Monako

Doskonałą inwestycję stanowią przepiękne nieruchomości w Monako – mieście, którego całkowity obszar wynosi zaledwie 2 km². Widok na Morze Śródziemne z jednej strony oraz Alpy z drugiej, ponad 300 słonecznych dni w roku oraz przepyszna kuchnia to tylko niektóre z zalet tego miejsca. Monako jest bogatym krajem, w którym nie ma wielu podatków, ze słynnym kasynem i torem wyścigowym, które przyciągają do niego najbogatszych ludzi z całego świata. Odwiedzający są w stanie zapłacić niebagatelne pieniądze za pobyt w tym wyjątkowym mieście-państwie. Luksusowy apartament lub willa stanowią więc świetny pomysł na wynajem krótkoterminowy albo doskonałą bazę wypadową na wakacje, które trwają tutaj przez cały rok! Kupując nieruchomość w Monako, zyskujesz pewność, że nie straci na wartości, przynosząc jednocześnie regularne zyski.

 

Zapytaj o oferty we Francji

Czy zakup nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu może być spełnieniem Twoich marzeń? Sprawdź!

Południe Francji postrzegane jest jako mityczny ogród Edenu. Najbadziej błękitny odcień morza w Europie, ustronne piaszczyste zatoki, skaliste strome brzegi, pełne życia miasta, a nieco dalej w głębi lądu Alpy Nadmorskie skrywające w sobie takie skarby jak urokliwe, małe wioski. To miejsce, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Warto tu przyjechać chociaż raz w życiu. A czy warto zainwestować w nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu? Sprawdź, jakie korzyści czekają na potencjalnych inwestorów.

/Users/aldonaszczeblewskarog/Downloads/nieruchomosci lazurowe wybrzeze 32

Lazurowe Wybrzeże czy Francuska Riwiera?

Oba terminy używane są zamiennie. Pojęcie Lazurowe Wybrzeże zostało ukute w 1887 r. przez Stéphen’a Liégeard’a, francuskiego prawnika, deputowanego i poety. Nazwa miała nawiązywać do trwającego od połowy XVIII wieku zamiłowania angielskiej arystokracji do podróżowania i przebywania na francuskim wybrzeżu w miesiącach zimowych. Potem ten zwyczaj przejęły inne europejskie elity, by w XIX wieku podróżować na Południe Francji już nie tylko w poszukiwaniu łagodnych zim, ale też ze względów zdrowotnych (np. w przypadku gruźlicy). Patrząc z dzisiejszej perspektywy ciekawe jest, że popularność tego obszaru zaczęła się właśnie od zimy. Jeszcze ciekawsze jest, że istnieje kilka definicji tego, jaki dokładnie obszar obejmuje Lazurowe Wybrzeże. Przyjęło się określać tym terminem odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego we francuskiej Prowansji, rozciągający się od miejscowości Cassis na zachodzie, aż po granicę włoską. I tą definicją będziemy się posługiwać. Najbardziej ortodoksyjni fani zaliczają do niego jednak tylko obszar na linii Monako – Nicea – Cannes plus Saint-Tropez. Co ciekawe, jak pokazał sondaż z 2009 r. nie jest to również jasne dla samych Francuzów. Ale jako potencjalnego nabywcę nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu powinien Cię głównie zainteresować fakt, że jest to niezmiennie największy region turystyczny Francji i najpopularniejszy nieruchomościowy kierunek dla zagranicznych inwestorów.

nieruchomosci lazurowe wybrzeze

Zakup nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu to liczne korzyści

Liczba turystów odwiedzających rocznie Francuską Riwierę jest imponująca. Dane Regionalnego Centrum Turystyki mówią o ponad 11 milionach (CRT, ’18). To co przyciąga zagranicznych odwiedzających, ale też i inwestorów w nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu, to takie czynniki jak optymalne położenie, unikatowe walory przyrodnicze i pogodowe, spuścizna historyczna regionu i unosząca się nad wszystkim aura prestiżu. Przypatrzmy się temu trochę bliżej.

Optymalne położenie

Jak już wspomnieliśmy, Lazurowe Wybrzeże to obszar niemalże 200 km wybrzeża Morza Śródziemnego na południu Francji we francuskim regionie administracyjnym Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, leżący na obszarze takich departamentów jak, idąc od wschodu: Alpy Nadmorskie, Var i nieco Delty Rodanu. Od wschodu region ten graniczy z Włochami. Decydując się na zakup nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu, będziesz mieć więc dostęp nie tylko do Francuskiej Riwiery, ale również doskonałą bazę wypadową do sąsiedniej Italii. Z Nicei do Mediolanu czy Turynu dojedziesz autem w ok 3,5 h. Na terenie Lazurowego Wybrzeża leży też prestiżowe Monako, czyi niewielkie miasto-państwo. Głównym lotniskiem regionu jest port Nicea Lazurowe Wybrzeże, który obsługuje zarówno samoloty rejsowe, jak i prywatne, łącząc region z większością europejskich miast. Z Polski dolecisz do Nicei również tanimi liniami. Lot trwa bardzo krótko, bo tylko 2,5 h. Możesz dostać się tam również samochodem. Trasa to ok 17,5 h.

Przyroda rodem z bajki

Nazwa Lazurowe Wybrzeże przywodzi na myśl kolor wody i słusznie, bo takie właśnie jest w tym regionie Morze Śródziemne. Razem z nim Francuska Riwiera zaserwuje Ci piękne, ale i różnorodne plaże z biegnącymi wzdłuż nich promenadami. Możesz wybierać pomiędzy tymi piaszczystymi, kamienistymi czy żwirowymi, naturalnymi, sztucznymi i dzikimi na skałach. Te najsłynniejsze to chociażby: piaszczysta plaża w Cannes, 5-kilometrowa, piaszczysta plaża Pampelonne niedaleko Saint-Tropez, piaszczysta plaża Cavaliere w Le Lavandou czy kamienista plaża Escalet niedaleko Ramatuelle. Ale Francuska Riwiera nie kończy się na morzu i plażach. Jako potencjalnego właściciela nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu czeka na Ciebie znacznie więcej. Jedną z zalet regionu jest dostęp zarówno do morza, jak i gór. Możesz udać się np. w głąb lądu i podziwiać krainę Alp Nadmorskich, z wąwozami, dolinami i ukrytym wśród nich maleńkimi wioskami. Góry warto odwiedzać cały rok. Zimą przygotowywane są stoki narciarskie, a latem czeka na Ciebie wiele wędrownych tras, jeziora, wodospady i niezapomniane widoki.

Umiarkowana klimat przez cały rok

Lazurowe Wybrzeże szczyci się ponad 300 słonecznymi dniami w ciagu roku. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, a także bliskość morza i gór sprawiają, że pogoda może być nieco inna w zależności od miejsca. Panujący tu klimat śródziemnomorski zapewnia wysokie, bo wahające się od 20℃ do 28℃ temperatury latem i optymalną wilgotność powietrza. Łagodne i słoneczne są tu również zimy z temperaturami między 7℃, a 14℃. Nie zawiedzie Cię również temperatura wody. Ta na Lazurowym Wybrzeżu jest wysoka i wynosi średnio 24℃ w sierpniu i 13℃ w lutym. Sezon turystyczny na południu Francji jest długi i nie brakuje również amatorów zimowych wycieczek. Jeżeli więc zdecydujesz się na zakup nieruchomosci na Lazurowym Wybrzeżu w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji, możesz postawić na krótkoterminowy wynajem i dzięki temu zarabiać na swojej inwestycji.

Umiarkowana klimat przez cały rok

Lazurowe Wybrzeże szczyci się ponad 300 słonecznymi dniami w ciagu roku. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, a także bliskość morza i gór sprawiają, że pogoda może być nieco inna w zależności od miejsca. Panujący tu klimat śródziemnomorski zapewnia wysokie, bo wahające się od 20℃ do 28℃ temperatury latem i optymalną wilgotność powietrza. Łagodne i słoneczne są tu również zimy z temperaturami między 7℃, a 14℃. Nie zawiedzie Cię również temperatura wody. Ta na Lazurowym Wybrzeżu jest wysoka i wynosi średnio 24℃ w sierpniu i 13℃ w lutym. Sezon turystyczny na południu Francji jest długi i nie brakuje również amatorów zimowych wycieczek. Jeżeli więc zdecydujesz się na zakup nieruchomosci na Lazurowym Wybrzeżu w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji, możesz postawić na krótkoterminowy wynajem i dzięki temu zarabiać na swojej inwestycji.

Pełna smaków i aromatów kuchnia

Próbując kuchni Lazurowego Wybrzeża możesz liczyć na znacznie więcej niż tylko słynną Sałatkę Nicejską, czyli kombinację świeżych warzyw, tuńczyka i jajka na twardo. Czeka tu na Ciebie prawdziwa uczta smaków i kolorów. Lokalne dania opierają się głównie na świeżych produktach takich jak ryby, owoce morza, warzywa, oliwki czy zioła i jak to we francuskiej kuchni często dużej ilości masła i śmietany. Na przekąskę proponujemy Ci takie przysmaki jak Socca (naleśnik z mąki z ciecierzycy), Pissaladière (rodzaj cebulowej pizzy) czy Tapendę (pasta z oliwek). A gdy złapie Cię większy głód możesz wypróbować wykonaną z 5 rodzajów świeżych ryb i owoców morza zupę rybną Bouillabaisse, czy słynne danie z mięsa wołowego Daube Provençale, czyli Gulasz Prowansalski. Jeżeli zaś jesteś miłośnikiem warzyw to pokochasz te w wersji smażonej, a potem duszonej czyli Ratatouille. Na deser proponujemy np. Tourte De Blettes (ciasto z botwinką). I oczywiście wino. Latem Francuzi piją tu rosé czyli wino różowe. Koniecznie serwowane schłodzone! To tylko przedsmak tego, co czego na Ciebie jeżeli zdecydujesz się na zakup nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu i (oczywiście) częste wizyty.

Lazurowy prestiż

Popularność regionu Lazurowego Wybrzeża oraz Monako bierze się nie tylko z pięknej pogody i malowniczego położenia, ale też z aury bogactwa i prestiżu, która budowała się wokół regionu już od XVIII wieku, kiedy zaczęła wypoczywać tu europejska arystokracja. Wśród miejsc o największej renomie i luksusowej reputacji te najbardziej znane to między innymi Cannes, Saint-Tropez, czy państwo-miasto Monako. Na renomę Lazurowego Wybrzeża wpłynęło wiele składników. Wśród nich są oczywiście słynne nazwiska. Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu spędzała np. rodzina Rothschildów. Na początku XX w. region stał się popularny wśród zamożnych Amerykanów i Europejczyków oraz artystów, takich jak Pablo Picasso, Marc Chagall, August Renoir czy Henri Matisse. Nie zabrakło też Polaków takich jak Sławomir Mrożek czy Witold Gombrowicz. Nie inaczej jest dziś. Lazurowe Wybrzeże ukochali rosyjscy oligarchowie, znane modelki, sportowcy, czy ludzie biznesu. Na renomę wybrzeża wpływają też ekskluzywne hotele, restauracje, porty jachtowe czy luksusowe wille. Francuska Riwiera słynie również ze znanych na całym świecie eventów takich jak festiwal filmowy w Cannes, wyścigi F1 w Monako i wiele innych. Jeżeli myślisz o inwestycji w nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu, możesz na tym skorzystać. Podczas licznych imprez jest duże zainteresowanie wynajmem krótkoterminowym.

Planując zakup nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu poszukaj miejsca dla siebie

Niezależnie czy marzy Ci się dom z basenem czy apartament na Lazurowym Wybrzeżu, południe Francji Cię nie zawiedzie. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym miejscowościom, które mogą stać się Twoim drugim domem.

nieruchomosci lazurowe wybrzeze Nicea

Nicea

Stolica Francuskiej Riwiery i jedno z bardziej rozpoznawalnych i gwarnych miast na wybrzeżu. Liczy sobie oficjalnie 342 669 mieszkańców (insee.fr‚’19), ale cała aglomeracja to niemal 1 milion osób. Według oficjalnych statystyk miasto zamieszkuje około 19% obcokrajowców. To ważny punkt komunikacyjny wybrzeża. 7 km na zachód od Nicei znajduje się główny port lotniczy regionu: Nicea Lazurowe Wybrzeże. Miasto posiada też połączenie autostradą z Paryżem. W Nicei nie będziesz się nudzić. Leżące u podnóża Alp Nadmorskich miasto zapewni Ci nie tylko dostęp do morza i plaż (w tym przypadku kamienistych), ale i gór. To również bogactwo historii i kultury, liczne muzea i uniwersytet, a także bogate zaplecze gastronomiczno – rozrywkowe.

 • Średnia cena nieruchomości w Nicei €5 141 /m2 (numbeo IX,’22)
 • Średnia cena wynajmu apartamentu z 1 sypialnią €789/ miesięcznie (numbeo IX,’22)
 • Szacunkowy miesięczny koszt życia 1 osoby (bez kosztów wynajmu) $682 / miesięcznie  (livingcost.org)

Cannes bay French riviera

Cannes

40 minut jazdy pociągiem od Nicei znajduje się Cannes. Dawniej mała, rybacka wioska, dziś to miasto znane przede wszystkim z międzynarodowego i tętniącego życiem festiwalu filmowego. Na co dzień zamieszkiwane jest przez 75 347 mieszkańców (insee.fr‚’19), z czego 15% stanowią obcokrajowcy. To właśnie festiwal i inne letnie imprezy stanową niekwestionowany i największy atut tego miejsca. Poza nim warto wymienić piękną, długą, szeroką, a przede wszystkim piaszczystą plażę i biegnącą przy niej promenadę Croisette.

 • Średnia cena nieruchomości w Cannes €5 583 /m2 (numbeo IX,’22)
 • Średnia cena wynajmu apartamentu z 1 sypialnią €768/ miesięcznie (numbeo IX,’22)
 • Szacunkowy miesięczny koszt życia 1 osoby (bez kosztów wynajmu) $643 / miesięcznie  (livingcost.org)

Antibes nieruchomosci

Antibes

W połowie drogi między Niceą, a Cannes leży urokliwe Antibes. Miasto zamieszkuje 74 523 mieszkańców (insee.fr ‚’19), z czego 13% stanowią obcokrajowcy. Antibes zapewni Ci dostęp do morza, pobliskich 48 plaż i gór jednocześnie. Możesz tu zanurzyć się nie tylko w wodzie, ale i historii i kulturze. Miasto nosi ciągle ślady greckiej i rzymskiej przeszłości. Żył tu i tworzył Picasso, a ślad po tym znajdziesz w poświęconym mu muzeum. W Antibes znajduje się też jeden z największych na Lazurowym Wybrzeżu portów jachtowych Vauban, a w nim tzw. Przystań Miliarderów, gdzie cumują największe jachty świata, a za dobę postoju płaci się nawet 3000 euro.

 • Średnia cena nieruchomości w Antibes €4 266 /m2 (numbeo IX,’22)
 • Średnia cena wynajmu apartamentu z 1 sypialnią €673/ miesięcznie (numbeo IX,’22)
 • Szacunkowy miesięczny koszt życia 1 osoby (bez kosztów wynajmu) $642 / miesięcznie  (livingcost.org)

Saint-Tropez nieruchomosci

Saint-Tropez

Urokliwe miasteczko, które zachowało charakter dawnej wioski rybackiej. Leży nieco na uboczu, z dala od Nicei, Cannes i Monako. Oficjalnie zamieszkuje je 3 922 mieszkańców  (insee.fr ‚’19), w tym 443 obcokrajowców (11%). W sezonie turystycznym natomiast miejscowość przeżywa prawdziwy najazd odwiedzających. Kojarzone jest z filmem. Tu kręcono film „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot (która nota bene jest mieszkanką miasta), a także przygody słynnego żandarma, w którego wcielił się Louis de Funes. Jest to też jeden z najdroższych pod względem nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu kurort, w stronę którego spoglądają inwestorzy z zasobnymi portfelami. Kilka kilometrów za miastem znajduje się słynna piaszczysta plaża Pampelonne.

 • Średnia cena nieruchomości w Saint-Tropez €8 040 /m2 (journaldunet.com ’21)
 • Średnia cena wynajmu apartamentu z 1 sypialnią €1 750/ miesięcznie (numbeo IX,’22)

Popularnym miejscem zakupu luksusowych nieruchomości poza Cannes, Saint-Tropez czy Antibes jest tzw. Golden Triangle – czyli Saint-Jean-Cap-Ferrat, Villefranche, Beaulieu-sur-Mer. Miasta te cechują się idealnym położeniem, tuż obok Monako i w bliskiej odległości od lotniska w Nicei.

nieruchomosci lazurowe wybrzeze41

Rynek nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu

Francja zaliczana jest do najbardziej rozwiniętych państw świata, a jej stabilna gospodarka czyni ją atrakcyjnym kierunkiem dla zagranicznych inwestorów, wśród których coraz większą grupę stanowią Polacy. Turystyka stanowi ważny, bo wynoszący ponad 7,3% wkład w PKB tego kraju (statista.com,’18). Oprócz Paryża i kurortów narciarskich w Alpach, to właśnie Lazurowe Wybrzeże należy do najpopularnieszych kierunków zagranicznych inwestycji w nieruchomości. Francuski rynek jest otwarty na zagranicznych kupców. Jako polski inwestor możesz kupić mieszkanie lub dom we Francji na takich samych warunkach jak Francuz.

Jeżeli chodzi o rynek nieruchomosci na Lazurowym Wybrzeżu to uważany jest on za bezpieczny i stabilny, choć charakteryzuje go duża różnorodność cenowa. W przeciwieństwie do rynku polskiego, większość transakcji odbywa się tu za pomocą pośredników. Wynika to z faktu, że duży odsetek najatrakcyjniejszych nieruchomości bardzo szybko znajduje nabywcę i nigdy nie trafia na otwarty rynek. Dlatego jeżeli myślisz o zakupie nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu, kluczowe będzie skorzystanie z usług renomowanego i sprawdzonego pośrednika.

nieruchomosci lazurowe wybrzeze

Ile kosztują nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu i na jaki zwrot z inwestycji możesz liczyć?

Lazurowe Wybrzeże to najdroższy, jeżeli chodzi o ceny nieruchomości, obszar Francji, a także jeden z droższych rynków nieruchomości na świecie. Ceny nieruchomości cechuje tu spora różnorodność w zależności od lokalizacji. Według raportu prestiżowej agencji Knight Frank (Prime France Report 2021) pomimo pandemii poziom cen nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu utrzymuje się póki co na stabilnym poziomie, chociaż w związku z między innymi wojną ukraińsko-rosyjską (a przez to np. sprzedażą nieruchomości przez Rosjan) w niedalekiej przyszłości prognozowany jest spadek cen. Ile aktualnie aktualnie kosztuje m2? To oczywiście zależy od lokalizacji, metrażu, pochodzenia, standardu i dodatkowych walorów miejsca. W Cannes średnia cena to €5 583 /m2 (numbeo IX ’22). Zamożni Polacy inwestują też w takich miejscach jak Nicea €5 141 /m2 (numbeo IX ’22) czy Antibes €4 266 /m2 (numbeo IX ’22). Według agentki stowarzyszonej w ramach Partners International Club – Polish Agents Around The World, Dominiki Nogier: „cena mieszkania z dwiema sypialniami z widokiem na morze w takich miejscach jak Cannes czy Antibes to koszt od 400 tysięcy euro wzwyż.” A na jaki zwrot możesz liczyć? Portal Numbeo szacuje średni zwrot w przypadku takich miejscowości jak Cannes, Nicea czy Antibes na poziomie niespełna 4%. Wszystko zależy od tego, czy Twoja nieruchomość zlokalizowana jest w atrakcyjnym turystycznie miejscu.

Podatki i inne opłaty przy zakupie nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu

Kupując dom lub mieszkanie na Lazurowym Wybrzeżu, oprócz kosztów samej nieruchomości, należy doliczyć środki potrzebne do zapłaty określonych podatków i opłat. Za zakup nowej nieruchomości zapłacisz 20% VAT, musisz doliczyć również tzw. “frais d’acquisition” (koszty nabycia nieruchomości, w tym opłaty rejestracyjne), które w tym przypadku wyniosą ok 2-3% wartości nieruchomości (notaires.fr,’22). Kupując nieruchomość z rynku wtórnego, nie płacisz podatku VAT, ale uiszczasz “frais d’acquisition” w wysokości ok. 7-8% ceny zakupu nieruchomości (notaires.fr,’22). Należy również doliczyć podatek od nieruchomości oraz opłatę za użytkowanie nieruchomości, których stawki są określane rokrocznie przez lokalne władze. I oczywiście prowizję agencji, w przypadku korzystaniu z jej usług.

Jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne, z początkiem 2022 roku rząd francuski zaostrzył prawo udzielania kredytów przez banki.

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu? Podsumujmy

Doświadczenia związane z pandemią i wojną sprawiły, że zmieniliśmy sposób lokowania oszczędności. Decydując się na zakup nieruchomości za granicą, nie szukamy już tylko i wyłącznie zysku, ale miejsca, które może być naszą odskocznią, a nawet drugim domem. Na południu Francji znajdziesz jedno i drugie. Podsumujmy, jakie korzyści niesie ze sobą inwestycja w nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu.

1Francja zaliczana jest do najbardziej rozwiniętych państw świata, a jej stabilna gospodarka czyni ją atrakcyjnym kierunkiem dla zagranicznych inwestorów.

2. Rynek nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu jest zróżnicowany, oferta bogata i obfitująca w duży odsetek nieruchomości luksusowych, które są bardziej odporne na wszelkie kryzysy.

3. Lazurowe Wybrzeże ma wysoki odsetek mieszkających tu obcokrajowców. Przykładowo w Nicei jest to 19%.

4. Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu w lokalizacji popularnej dla turystów lub uczestników imprez kulturalnych, a następnie na (najbadziej opłacalny) krótkoterminowy wynajem, możesz uzyskać dodatkowy dochód. Portal Numbeo szacuje średni zwrot w przypadku takich miejscowości jak Cannes, Nicea czy Antibes na poziomie niespełna 4%.

5. Szereg czynników takich jak dogodne położenie, połączenia międzynarodowe, w tym tanie linie latające z Polski, umiarkowany całoroczny klimat i wysokie nasłonecznienie sprzyjające dobremu nastrojowi, malownicze ukształtowanie terenu, urozmaicona kuchnia śródziemnomorska czy dostęp do francuskiego dziedzictwa kultury sprawiają, że Lazurowe Wybrzeże to idealne miejsce na Twój drugi dom.

6. Inwestując w nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu zabezpieczasz również swój kapitał przed galopującą inflacją.

 

Zapytaj o oferty na Lazurowym Wybrzeżu

Rozmowa z lokalnymi agentkami o nieruchomościach na Lazurowym Wybrzeżu

Bądź na bieżąco

Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.