Warszawa Śródmieście Północne

Śródmieście Północne wyznaczają trzy Aleje: Jerozolimskie, Jana Pawła II i Solidarności oraz skarpa wiślana od wschodu.

To najbardziej reprezentacyjna przestrzeń miasta, której osią jest najwyższa budowla w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki. Tu znajduje się centrum turystyczne i biznesowe stolicy. Historia jednak nie była dla tej przestrzeni łaskawa, podczas II wojny światowej praktycznie wszystkie budynki, często jeszcze z czasu secesji,  zostały zniszczone. Obecnie kontynuowane jest odbudowywanie zabytkowej części architektury, ale przede wszystkim z naciskiem na budowę nowoczesnych wieżowców, które stanowią wizytówkę Warszawy.

Ścisłe centrum skupia prestiżowe nieruchomości, np. Złota 44 czy Cosmopolitan, gdzie wymagający klienci właściwie mieszkają w chmurach z widokiem na skyline całej Warszawy. Jednocześnie pomiędzy monumentalnymi, luksusowymi wieżowcami Śródmieście skrywa ciche, zielone skwery i parki, które pozwalają mieszkańcom korzystać z uroków natury w środku miasta.

Serce miasta wypełniają teatry, filharmonie i kina, a centrum tętni życiem dwadzieścia cztery godziny na dobę, proponując mieszkańcom liczne knajpki, restauracje i bary.

Stąd jest wszędzie blisko – mieszkańcy mają dostęp do dwóch linii metra, autobusów i tramwajów oraz do Głównego Dworca Centralnego, skąd odjeżdżają koleje, również międzynarodowe.

Parki
  • Ogród Saski
  • Ogród Krasińskich
  • Park Świętokrzyski
Komunikacja
  • Metro Centrum
  • Dworzec Centralna
  • Plac Bankowy
Rozrywka i kultura
  • Stare i Nowe miasto
  • Pałac Kultury i Nauki
  • Zamek Królewski

Śródmieście Północne


Warszawa Śródmieście Północne

Bądź na bieżąco

Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.