Warszawa Dolny Mokotów

Dolny Mokotów leży poniżej skarpy, w otulinie Wisły, często nazywany jest Koroną Skarpy. Początkowo były to tereny folwarczne, dopóki Król Stanisław August Poniatowski nie założył tu zespołu pałacowo-ogrodowego, tworząc tu przepiękne zielone parki i pałace skąpane w zieleni ogrodów. Kontynuowano budowanie domów robotniczych i luksusowych willi, np. wzdłuż ulicy Belwederskiej. Centrum Dolnego Mokotowa wyznacza Park Królewski – Łazienki, który zachwyca o każdej porze roku. Obecnie Dolny Mokotów to przede wszystkim zabudowa lat 50., która charakteryzuje się niskimi kamieniczkami ze spadzistymi dachami. Pomiędzy budynkami usytuowane są zielone skwerki i parki. Tereny Dolnego Mokotowa cieszą się popularnością deweloperów, ze względu na bardzo duże zainteresowanie klientów tymi obszarami.

Dolny Mokotów to przede wszystkim genialna lokalizacja ze względu na świetną komunikację, zarówno dla tych, co poruszają się samochodem, jak i zwolenników komunikacji miejskiej. Następne lata przyniosą budowę linii tramwajowej na ulicy Gagarina, rowerzyści cieszą się ścieżkami rowerowymi, pobliskimi ulicami kursuje wiele autobusów, co stanowi doskonałe połączenie komunikacyjne z innymi dzielnicami Warszawy.

Dolny Mokotów, jako dzielnica sąsiadująca ze Śródmieściem, oferuje zalety życia praktycznie w centrum miasta, jednocześnie zapewniając spokój i dostęp do natury i zieleni.  To obszar, który cały czas się rozwija, pomimo, że ma świetnie zagospodarowaną infrastrukturę lokali usługowych.

Na Dolnym Mokotowie mieści się wiele jednostek dyplomatycznych, np. ambasady. Rozwijają się tu również teatry i kina studyjne, a Łazienki oferują szereg eventów artystycznych, co czyni to miejsce przyjaznym, zarówno dla rodzin, ekspatów, jak i singli.

Parki
  • Park Ujazdowski
  • Park Łazienki Królewskie
  • Park Promenada
Komunikacja
  • Plac Unii Lubelskiej
  • Plac na Rozdrożu
  • Spacerowa
Rozrywka i kultura
  • Łazienki Królewskie
  • Plac Unii Lubelskiej
  • Park Wodny Warszawianka

Warszawa Dolny Mokotów


Warszawa Dolny Mokotów

Bądź na bieżąco

Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.