Stary Wilanów / Nowy Wilanów

Wilanów był najstarszą osadą założoną na dawnych terenach Warszawy. Wcześniej nazywany Milanowem, ostatecznie dzięki pałacowi Villa Nova powstałemu w XVII wieku ochrzczony Wilanowem. Okolica to piękne, malownicze tereny dawnych sadów w Wilanowie. Obecnie to jedna z najczęściej poszukiwanych lokalizacji przez ekspatów oraz rodziny z dziećmi. Przede wszystkim z tego względu, że Wilanów oferuje doskonałą infrastrukturę edukacyjną. To tu znajdują się szkoły niemiecka, kanadyjska, francuska, a szkoły brytyjska i amerykańska położone są w niedalekiej odległości.

Cisza, spokój, a jednocześnie bliskość centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie wszelkie udogodnienia i rozrywki dla osób lubiących spędzać czas aktywnie i z klasą: pole golfowe, klub squashowy oraz siłownia z basenem.

Na Wilanowie dominuje niska zabudowa willowa i apartamentowa wkomponowana w niepowtarzalny pejzaż natury, na tle Parku Wilanowskiego i Pałacu Wilanowskiego. To cicha i spokojna okolica, gdzie można wypocząć, ale dzięki szybkiemu rozwojowi infrastruktury przemysłowej także zrobić zakupy i poświęcić czas na rozrywkę.

Stary Wilanów  (Wilanów Niski) to przede wszystkim zabudowania domów jednorodzinnych, bliźniaków i domów szeregowych, które powstawały w powojennej Polsce. Niestety II wojna światowa nie pozostawiła śladów dawnego Wilanowa.

Nowoczesne zabudowania na Nowym Wilanowie to pokłosie zainteresowania deweloperów tymi terenami, już po 2000 r. Miasteczko Wilanów jest bardzo częstą lokalizacją poszukiwaną przez rodziny z dziećmi. Jest to przestrzeń, która łączy ze sobą wszystkie funkcje miasta niedaleko od samego centrum stolicy.

Parki
  • Królewski Ogród Światła
  • Park Wilanowski
  • Park Ostoja Wilanów
Komunikacja
  • Pętla autobusowa skąd odjeżdżają linie 116, 117, 130, 180,  E – 2
Rozrywka i kultura
  • Poster Museum
  • Plaża Wilanów
  • Golf Parks Poland

Stary Wilanów / Nowy Wilanów


Stary Wilanów / Nowy Wilanów

Bądź na bieżąco

Nasze 30-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, aby otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego portfolio.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.