Warszawa Górny i Stary Mokotów

Górny I Stary Mokotów są położone ponad skarpą, w północno-zachodniej części Mokotowa.

Ślady epoki wojny pozostawiły wiele śladów na warszawskim Mokotowie, czyniąc te dzielnice wyjątkową pod względem historycznym. Na szczęście, architektura została częściowo zachowana i do dziś cieszy oko mieszkańców i przechodniów. Właśnie z uwagi na zachowaną w dużym stopniu zabudowę przedwojenną oraz willowy charakter Stary Mokotów jest uważany za jedną z najbardziej pożądanych i ekskluzywnych dzielnic stolicy.

Położony wzdłuż skarpy wiślanej, Mokotów, przyciąga szeregi zainteresowanych mieszkaniem w tej okolicy. Lokalizacja przyciąga licznymi parkami ze stawami, miejscami dobrymi do odpoczynku, ale również dobrze rozwiniętą siecią biznesową.

Na Mokotowie zlokalizowane są najpiękniejsze i najpopularniejsze parki warszawskie, jak Park Morskie Oko czy Pole Mokotowskie. Tereny te pozwalają na korzystanie z uroków miasta w otoczeniu zieleni i przyrody. Szlaki rowerowe czy piesze to nie jedyna rozrywka w tym miejscach, na tych zielonych obszarach odbywają się eventy kulturalne i artystyczne. Pośród drzew rozmieszczone są place zabaw oraz zewnętrzne siłownie.

Mokotów to również genialne szlaki gastronomiczne – mieszkańcy znajdą tu wykwintne restauracje, modne knajpki czy kameralne puby.

Jednocześnie Stary Mokotów oddalony jest o zaledwie 5 kilometrów od Pałacu Kultury i usytuowany jest zarówno w bliskim sąsiedztwie metra i innych środków transportu, jak również głównych arterii Warszawy, zapewniając swoim mieszkańcom komfort komunikacyjny. W pieszym dystansie mieszkańcy trafią do metra oraz komunikacji miejskiej – autobus, tramwaj.

Parki
  • Pole mokotowskie
  • Park Morskie Oko
  • Królikarnia
Komunikacja
  • Metro Wilanowska
  • Metro Politechnika
  • Plac Konstytucji
Rozrywka i kultura
  • Teatr Nowy
  • Teatr Guliwer
  • Iluzjon Filmoteki Narodowej

Warszawa Górny i Stary Mokotów


Warszawa Górny i Stary Mokotów

Bądź na bieżąco

Nasze 30-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, aby otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego portfolio.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.