Warszawa Powiśle

Granice Powiśla wyznaczają Wisła od wschodu, skarpa wiślana od zachodu oraz mosty Śląsko-Dąbrowski i wiadukt linii średnicowej.

Powiśle często określa się obszarem poniżej Skarpy, a więc zalicza się do tego terenu również Solec, który administracyjnie nie jest częścią tego rejonu.

Powiśle od początku nosiło miano dzielnicy przemysłowej, natomiast wraz z rozwojem miasta i urbanizacją tych terenów, zaczęto inwestować w tym rejonie w luksusowe kamienice. Później po II wojnie światowej kontynuowano zamysł rozbudowy Powiśla. Świat robotniczy i przemysłowy przekształcił się w jeden z najbardziej poszukiwanych rejonów wśród mieszkańców Warszawy. Mieszka się tu w starych, odnowionych kamienicach, ale te tereny przede wszystkim cieszą się zainteresowaniem deweloperów. Powstaje tu dużo projektów z rynku pierwotnego w klasie premium.

Powiśle jest określane zielonymi płucami Warszawy – nie bez przyczyny –  na każdym kroku można tu odnaleźć tereny zielone, parki, skwerki, które cieszą oko o każdej porze roku. To urokliwa część Śródmieścia z bezpośrednim dostępem do rzeki. Bulwary Wiślane to centrum spotkań towarzyskich, szlak rowerowy i miejsce, gdzie mieszkańcy mogą odpocząć z widokiem na wodę i prawy brzeg Wisły.

Mnogość modnych knajpek i restauracji podnosi atrakcyjność tej dzielnicy. Niedawno odrestaurowana Elektrownia Powiśle skupia koneserów dobrego jedzenia, wina i wielbicieli zakupów.

Doskonała komunikacja, kilka minut do przystanków autobusowych, tramwajowych oraz dworca PKP Powiśle, skąd kursują pociągi SKM i KM. W niedalekiej odległości także stacja metra.
Pełna, wielkomiejska infrastruktura centrum Warszawy, zarazem spokój i otaczająca zieleń czynią z Powiśla miejsce wymarzone do życia.

Parki
  • Park Kazimierzowski
  • skwer S. Jankowskiego „Agatona”
  • Skwer Kahla
Komunikacja
  • Metro Centrum Nauki Kopernik
  • PKP Warszawa Powiśle
  • Stare Miasto
Rozrywka i kultura
  • Centrum Nauki Kopernik
  • Bulwary Wiślane
  • Liczne restauracje i kawiarnie
  • Elektrownia Powiśle

Powiśle


Bądź na bieżąco

Nasze 30-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, aby otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego portfolio.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.