Warszawa Śródmieście Południowe

Otoczone jest ulicami Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi, Stefana Batorego i Alejami Ujazdowskimi. Podział na Śródmieście Południowe i Północne wynika z historycznego podziału centrum miasta.

To przepiękna perełka architektoniczna z ogromem terenów zielonych. Śródmieście południowe to rejon, który jako jeden z nielicznych zachował w większości oryginalną zabudowę Warszawy z przełomu XIX i XX wieku. Ta część miasta zaczęła się rozwijać się w II połowie XIX w. – budowano tu przede wszystkim wysokie luksusowe kamienice, które w większości odrestaurowane cieszą oko do dziś.

W odległości spaceru można znaleźć zielone skwery, w których można odpocząć oraz modne knajpki i restauracje, a dwie przecznice dalej rozpościera się centrum biznesowe stolicy. To przestrzeń, która łączy w sobie wszystkie funkcje miasta, a dodatkowym atutem jest świetna komunikacja – dostęp do linii metra, autobusów i tramwajów.

Południowa część Śródmieścia to serce kulturalne na mapie stolicy. Teatry, kina i muzea właśnie tu mają swoje siedziby. Centrum nigdy nie zasypia, to przestrzeń, która żyje nocą i dniem.

Jedne z ważniejszych i najbardziej popularnych miejsc w Śródmieściu Południowym to Plac Zbawiciela oraz Plac Konstytucji – obydwa stanowią  miejsca spotkań  kulturalnych i towarzyskich. To przestrzeń, która skupia zarówno bary, restauracje, szkoły jogi, siłownie, jak i miejskie klimatyczne warzywniaki ustawione w kuluarach.

Śródmieście to mapa świetnych adresów, tu można znaleźć przepięknie wykończone apartamenty w przedwojennych kamienicach. Jest to dzielnica, która jest pełna takich nieruchomości, to przestrzeń dla koneserów wielkomiejskiego życia.

Parki
  • Pole Mokotowskie
  • Park Dolinka Szwajcarska
  • Park M. Trzcińskiego
Komunikacja
  • Dworzec Centralny
  • Metro Politechnika
  • Plac Konstytucji
Rozrywka i kultura
  • Plac Zbawiciela
  • Plac Konstytucji
  • Hala Koszyki

Warszawa Śródmieście Południowe


Warszawa Śródmieście Południowe

Bądź na bieżąco

Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.