Wynajęte

Gdańsk, Przymorze, Arkońska

  • Powierzchnia 212
  • Powierzchnia działki 716
  • Pokoje 5
  • Rok budowy 1932
  • Dom Na wynajem

14 000 PLN

66 PLN / m²

Gdańsk, Przymorze, Arkońska

Dom z ogrodem "Mała Warszawa".

DOM Z OGRODEM „MAŁA WARSZAWA”.

LOKALIZACJA:
Przymorze Małe, jest zachodnią częścią Przymorza-dzielnicy Gdańska położonej w pasie nadmorskim. Do 1992 roku teren dzisiejszego Przymorza Małego należał do dzielnicy Oliwa.

Pierwsze budynki na terenie dzielnicy Przymorze Małe, powstały na początku lat 30. XX wieku, kiedy powstało osiedle niewielkich domów, nazwane Małą Warszawą. Jedno z najmłodszych osiedli Wolnego Miasta określano mianem Mała Warszawa ponieważ zameldowanych było tu relatywnie wielu Polaków. Co ważne, byli wśród nich nie tylko najemcy, ale i też właściciele domów. Osiedle powstało przy trzech ulicach Słupska, Arkońska i Szczecińska. Jako ciekawostkę można wskazać, że są to ulice, na których nadal (nieprzerwanie) żyją rodziny od trzech czy nawet czterech pokoleń. To rzadkie zjawisko w Gdańsku.
Większość obecnej zabudowy powstawała głównie w latach 60. XX wieku. Występuje tu niska i średnia zabudowa, w większości bloki czteropiętrowe oraz zabudowa domów wolnostojących.

INFORMACJE O NIERUCHOMOŚCI:
Dom z 1932 roku o powierzchni użytkowej 151 m2, działka 716m2. Dom po rozbudowie i generalnym remoncie  przeprowadzonym w 2020 roku. Bryła budynku została zachowana, ale zostało dobudowane północno-zachodnie skrzydło mieszczące w piwnicy garaż, na parterze salon, a na piętrze główną sypialnię z łazienką i garderobą. Zostały wymienione wszystkie instalacje oraz dodana instalacja ogrzewania podłogowego, wentylacji mechanicznej z rekuperacją i odkurzacz centralny. Zostało wymienione pokrycie dachu, okna oraz wykonana termoizolacja. Forma wiatrołapu została zamieniona na przeszkloną. Na terenie działki znajduje się również mały dom dla Gości.

Rozkład pomieszczeń domu:
Przyziemie: pralnia, pomieszczenie gospodarcze, pokój fitness, łazienka z prysznicem, pomieszczenie na wina.
Parter: hol, kuchnia z jadalnią, salon, gabinet, toaleta. Z jadalni wyjście na taras i do ogrodu.
Piętro: 2 pokoje, łazienka, sypialnia z łazienką i garderobą.
Kominek. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Odkurzacz centralny. Wentylacja-mechaniczna z odzyskaniem ciepła-rekuperator. System alarmowy. Monitoring. Brama wjazdowa- automatyczna. Miejsca parkingowe: 3 na posesji i 1 w garażu.

Na terenie ogrodu znajduje się również mały dom całoroczny dla Gości o powierzchni ok 30m2, składa się z przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki.

To miejsce jest dowodem na to, że można zamieszkać w domu z ogrodem, cieszyć się ciszą i spokojem, a jednocześnie być bardzo blisko centrum biznesu – w pobliżu znajdują się największe i najnowocześniejsze centra biznesu Olivia Business Centre i Alchemia.
Warto wspomnieć o tym, że Przymorze Małe, jest najbezpieczniejszą dzielnicą w Gdańsku – tak wynika z Raportu Dzielnic Otodom 2020. Ta dzielnica jest nie tylko bezpieczna, ale też ma wiele uroczych zakątków. Tereny zielone, to przede wszystkim Park Nadmorski im. Ronalda Reagana. Jest to największy z gdańskich parków, jego powierzchnia wynosi ok 63 ha. W pobliżu znajduje się również Park Oliwski. A w ciągu zaledwie kilku minut można znaleźć się nad morzem, na pięknej piaszczystej plaży.
Ponadto lokalizacja ta oferuje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, PKP, SKM), bliskość sklepów, usług, szkół, przedszkoli, uczelni wyższych.

Najem od 01.09.2021 roku, min 1 rok.

Zapraszam na prezentację.

Nr oferty: 892948

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.