Warszawa Żoliborz

„Chcemy Żoliborza od morza do morza” – nie bez powodu  to hasło widnieje na muralu Łukasza Rudnickiego  przy Metrze Marymont. Sama nazwa wskazuje, że jest to piękna przestrzeń, z francuska „Joli Bord”, co dokładnie oznacza „Piękny brzeg”. Infrastruktura Żoliborza kształtowała się w latach 20. XX wieku, co można zauważyć przyglądając się architekturze willi i rezydencji zlokalizowanych wzdłuż klimatycznych, wąskich uliczek. Głównymi osiami stały się ulice Mickiewicza i Krasińskiego  z Placem Inwalidów i Placem Wilsona. Pomiędzy ulicami rozpościera się przepiękny park Stefana Żeromskiego ze Starą Prochownią na środku, gdzie można dobrze zjeść, wypić i dotknąć kultury.

 

Żoliborz to prestiżowa, zielona dzielnica stolicy, nazywana zielonymi płucami miasta. Zabudowa tej okolicy jest różnorodna – od dworkowych willi z pięknymi ogródkami po nowoczesne apartamenty z wielkimi tarasami. Można spotkać tu przepiękne penthouse’y z widokiem na skyline Warszawy oraz przedwojenne dworki ze sztukaterią. Żoliborz jest dzielnicą, która najmniej ucierpiała podczas II wojny światowej.

Żoliborz to przede wszystkim ludzie – aktywni społecznie i kulturalnie. Tę najmniejsza dzielnicę ukochali sobie persony świata kultury, biznesu, sportu i mediów. Tak sympatyczne sąsiedztwo wytwarza klimat rodzinnej atmosfery. Bliskość centrum nie przeszkadza Żoliborzowi być okolicą cichą i przyjemną.

 

To świetna lokalizacja również ze względu na siatkę komunikacyjną – przez dzielnicę przebiega linia metra, dojazd samochodem do centrum zajmuje chwilę, dla poruszających się komunikacją – również łatwy dostęp do przystanków.

Parki
  • Park Kaskada
  • Park Kępa Potocka
  • Park im. Stefana Żeromskiego
Komunikacja
  • Plac Wilsona
  • Marymont Potok
  • Dworzec Gdański
Rozrywka i kultura
  • Plac Wilsona
  • Teatr Komedia
  • Kino Wisła

Warszawa Żoliborz


Warszawa Żoliborz

Bądź na bieżąco

Nasze 27-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.