„Chcemy Żoliborza od morza do morza” – nie bez powodu to hasło widnieje na muralu Łukasza Rudnickiego przy Metrze Marymont. Sama nazwa wskazuje, że jest to piękna przestrzeń, z francuska „Joli Bord”, co dokładnie oznacza „Piękny brzeg”. Infrastruktura Żoliborza kształtowała się w latach 20. XX wieku, co można zauważyć przyglądając się architekturze willi i rezydencji zlokalizowanych wzdłuż klimatycznych, wąskich uliczek. Głównymi osiami stały się ulice Mickiewicza i Krasińskiego z Placem Inwalidów i Placem Wilsona. Pomiędzy ulicami rozpościera się przepiękny park Stefana Żeromskiego ze Starą Prochownią na środku, gdzie można dobrze zjeść, wypić i dotknąć kultury.
Żoliborz to prestiżowa, zielona dzielnica stolicy, nazywana zielonymi płucami miasta. Zabudowa tej okolicy jest różnorodna – od dworkowych willi z pięknymi ogródkami po nowoczesne apartamenty z wielkimi tarasami. Można spotkać tu przepiękne penthouse’y z widokiem na skyline Warszawy oraz przedwojenne dworki ze sztukaterią. Żoliborz jest dzielnicą, która najmniej ucierpiała podczas II wojny światowej.
Żoliborz to przede wszystkim ludzie – aktywni społecznie i kulturalnie. Tę najmniejsza dzielnicę ukochali sobie persony świata kultury, biznesu, sportu i mediów. Tak sympatyczne sąsiedztwo wytwarza klimat rodzinnej atmosfery. Bliskość centrum nie przeszkadza Żoliborzowi być okolicą cichą i przyjemną.
To świetna lokalizacja również ze względu na siatkę komunikacyjną – przez dzielnicę przebiega linia metra, dojazd samochodem do centrum zajmuje chwilę, dla poruszających się komunikacją – również łatwy dostęp do przystanków.