Apartament będący dziełem sztuki? Połączenie nowoczesnego designu pod historycznym sklepieniem, które musisz zobaczyć!

To jedyny taki adres w Polsce. Królewski Apartament to przestrzeń stanowiąca bezcenny zabytek o najwyższej wartości historycznej i architektonicznej. Sklepienie pokrywają freski autorstwa znanego młodopolskiego artysty, Jana Bukowskiego. Dziewiętnastowieczny obiekt przez ostatnie dekady popadający w ruinę został oddany w ręce specjalistów w zakresie konserwacji zabytków. Wszystko po to, aby na nowo przywrócić świetność dzieła sztuki, w którym możliwe będzie zamieszkanie. Odkrywamy przed Tobą prawdziwą świetność unikalnego budynku, w całości przekształconego w penthouse, który zaprojektujemy według Twojej fantazji.

Królewski Apartament to standard zarezerwowany dla wybranych. Prawie 700 metrowy penthouse zlokalizowany w sercu Krakowa zapewni przyszłemu właścicielowi komfort nowoczesnego stylu życia oraz elegancję i szyk europejskiej stolicy kultury. Królewski Apartament to propozycja dla tych, którzy z myślą o przyszłości już dzisiaj wybierają to co najlepsze. Z okien Angel Wawel rozpościera się widok na perłę Krakowa – Wzgórze Wawelskie z zamkiem królewskim. Lokalizacja Angel Wawel w takim sąsiedztwie, u zbiegu ulic Kotelek i Sukienniczej, czyni z niego najbardziej prestiżową inwestycję mieszkaniową w środkowo-wschodniej Europie.

Czym nęci Kazimierz? To tętniące życiem artystycznym i nocnym kafejki, rozsiane wśród wąskich uliczek. Oprócz uroków starego miasta na wyciągnięcie ręki, mieszkańcy Angel Wawel będą mieli do dyspozycji nowoczesną przestrzeń wspólną Residence Lounge z siłownią i basenem, salą kinową, piwniczką na wina, strefą dla dzieci, salą gier, biblioteką i barem oraz reprezentacyjną część handlową. Szeroki wachlarz udogodnień oraz lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego i Kazimierza, pozwala na bycie w centrum wydarzeń i korzystanie w pełni z oferty jednego z najpiękniejszych miast Europy.

Budynek z historią

W skład inwestycji Angel Wawel wejdzie odnawiany obecnie zespół budynków klasztornych, ufundowany w XVI wieku przez Zygmunta Dębińskiego siostrom koletkom. Z biegiem lat obiekt rozbudowywano, zmieniali się także jego właściciele i funkcje. W 1882 r. u zbiegu ulic Koletek i Sukienniczej, ówczesny właściciel – Dom Towarzystwa Dobroczynności, dobudował narożną, ośmioboczną kaplicę. W okresie międzywojennym ściany i drewnianą kopułę pokryto polichromiami autorstwa Jana Bukowińskiego, znanego młodopolskiego artysty. Pod adresem Koletek 12 miało swoją siedzibę również Medyczne Studium Zawodowe, które teren kaplicy przeznaczyło na boisko do koszykówki. W budynku odbywały się także próby Opery Krakowskiej.

Wnętrze dawnej kaplicy zdobią młodopolskie polichromie autorstwa Jana Bukowskiego – twórcy polichromii w kościele Mariackim. Dekoracje malarskie pochodzą z okresu międzywojennego. Na ścianach przeważają motywy roślinne, zaś na sklepieniu symboliczne przedstawienia czterech ewangelistów oraz motywy astrologiczne – znaki zodiaku. Na kopule widoczna jest również antyfona psalmu Salve Regina wykorzystywanego w chorale gregoriańskim. W kaplicy zachowały się także okna witrażowe, z których roztacza się malowniczy widok na Wawel. Królewski Apartament posiada również dostęp do przepięknej enklawy zieleni zaprojektowanej przez znanego brytyjskiego projektanta ogrodów i krajobrazu, Matta Jamesa. Ogród został ozdobiony rzeźbami krakowskiego artysty, Bronisława Chromego. W porozumieniu z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków każdy zabytkowy element zostanie wiernie i starannie odrestaurowany, tworząc prawie 700-metrowy Królewski Apartament – jedną z najbardziej niespotykanych przestrzeni do życia w tej części Europy. – Za dbałość i precyzję w pielęgnacji zabytku, dzieło sztuki odwdzięczy się długowiecznością i przez wiele lat cieszyć będzie mieszkańców i ich gości swoim pięknem, mówi Bożena Boba-Dyga, konserwator dzieł sztuki.

Nowoczesny design pod zabytkowym sklepieniem

Proponowana koncepcja aranżacji Apartamentu Królewskiego powstała w pracowni Gottesman – Szmelcman jako propozycja funkcjonalnego rozplanowania przestrzeni ukazująca bogactwo istniejących możliwości. Aby zapewnić przyszłym mieszkańcom pełną swobodę w wyposażeniu wnętrza, Królewski Apartament nie zostanie wykończony „pod klucz”. Przyszły nabywca może zaprojektować wnętrza według własnego pomysłu i we współpracy z wybranym architektem stworzyć rozwiązanie szyte na miarę. Zprojektowanie wnętrz Królewskiego Apartamentu było dla mnie niezwykłym wyróżnieniem – mówi Ami Szmelcman, architekt. – Przywrócenie świetności tak unikalnej architekturze, stworzonej prawie półtora wieku temu z dbałością o każdy detal, było dla mnie ogromnym wyzwaniem. Największe stanowiła przestrzeń drugiego piętra z zabytkową kaplicą pokrytą przepięknymi malowidłami, z majestatycznymi oknami, efektownym sklepieniem i nadzwyczajnym widokiem na Wawel.

Historyczny budynek i współczesne funkcje

Dawny Dom Ochrony Towarzystwa Dobroczynności wzniesiony końcem XIX wieku przez znakomitego krakowskiego architekta Karola Zarębę należy do ważnych zabytków architektury Krakowa. Dwuskrzydłowy budynek z umiejscowioną w narożniku wieloboczną „basztą” nakrytą kopułą, widoczny jest z wielu punktów miasta. Ten narożny element o bogato zdobionych elewacjach i nietypowych wnętrzach mieszczący dwukondygnacyjną kaplicę nadaje charakterystyczny wygląd całemu budynkowi. Na jednej z elewacji umieszczona została data jego powstania 1881-1882 rok. We wnętrzach zaskakują rozwiązania przestrzenne i wystrój, a szczególnie polichromia i witraże w kaplicy.

Znaczące walory architektoniczne i artystyczne tej odrębnej części budynku stanowią wyzwanie dla każdego mieszkańca tej interesującej budowli o dawnej sakralnej funkcji. Historyczne budynki muszą być dostosowywane do nowych funkcji i współczesnych potrzeb. Wielokondygnacyjna „baszta” z dawną kaplicą Domu Ochrony może i powinna być użytkowana. Jej zróżnicowane wnętrza i podział każdej kondygnacji stwarza wiele możliwości adaptacyjnych oraz łączenie funkcji mieszkalnej z reprezentacyjną, którą gwarantuje przestrzeń dawnej kaplicy. To unikatowy budynek przyciągający osoby ceniące historię i piękno, lubiące klimat zabytkowych wnętrz i pragnące odmienności.

Niepowtarzalne wnętrza

Po wykonaniu wszystkich prac związanych z renowacją będzie to największy i najdroższy penthouse w Polsce. Jednak nie wielkość jest jego największym atutem. – Lokalizacja, przestrzeń i duch tego miejsca oraz niezwykła staranność projektu sprawiają, że będzie to wyjątkowa przestrzeń mieszkalna – mówi Shachar Samuel, współwłaściciel Angel Poland Group. – Królewski Apartament to klejnot koronny Angel Wawel – dodaje.

Apartament Królewski o całkowitej powierzchni użytkowej około 700 m2 i wysokości prawie 12 m składać się będzie z czterech kondygnacji. Projekt koncepcyjny został stworzony jako aby zaprezentować możliwości aranżacji przestrzeni Królewskiego apartamentu. Propozycje rozwiązań powstałe w paryskiej pracowni architektonicznej zakładają umiejscowienie na poziomie 0 holu wejściowego oraz strefy dla służby z osobnym wejściem. Zlokalizowane na parterze dwie sypialnie dopełni usytuowany od strony południowej, indywidualnie zaprojektowany taras z przepięknym widokiem na wewnętrzny ogród. Znajdzie się tutaj również prywatna strefa rekreacji oraz SPA z sauną, jacuzzi i fitnessem, a także kino domowe. Na 1 kondygnacji zaplanowano 3 sypialnie z własnymi łazienkami oraz bibliotekę. Kolejny poziom składać się będzie ze strefy dziennej z salonem i jadalnią połączoną z kuchnią. Najwyższy poziom Królewskiego Apartamentu zajmie gabinet z wyjściem na zabytkową galerię znajdującą się nad przestrzenią dawnej kaplicy. Wszystkie cztery kondygnacje apartamentu skomunikowane zostaną prywatną windą i klatką schodową. Królewski Apartament posiadać będzie również osobne miejsce parkingowe w garażu podziemnym, a mieszkańcy będą mieli całodobowo dostęp do usługi concierge.

 

  • Więcej o inwestycji opowie Grzegorz Wysok, Real Estate Professional: mail: g.wysok@partnersinternational.pl, tel. (+48) 733 004 808

Te oferty mogą Cię zainteresować!

Bądź na bieżąco

Nasze 27-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.