Dom z ogrodem zamiast mieszkania – teraz pożądany bardziej niż kiedykolwiek

Brak sąsiadów i możliwość spędzania wolnego czasu nie tylko w czterech ścianach, ale i na zewnątrz to niewątpliwie argumenty przemawiające za wyborem domu z ogrodem.

Od około 10 lat rośnie odsetek osób wybierających dom zamiast mieszkania. Ze społeczno-kulturowej perspektywy słowo dom niesie duży ładunek emocjonalny. Dla wielu oznacza rodzinę, ciepło, bliskość, ale też poczucie swobody, niezależności i prywatności.

Szczególnie wiosną i latem, własny kawałek ziemi daje nam więcej możliwości, by częściej przebywać na świeżym powietrzu. Nie zawsze bowiem mamy siły i czas nawet na weekendowy wypad za miasto. Wówczas nieocenione staje się posiadanie własnego ogrodu jako miejsca spotkań z przyjaciółmi i z rodziną, wspólnego grillowania, zabaw z dziećmi czy z psem.

Innym powodem marzenia o posiadaniu domu z ogrodem, jest coraz wyższa świadomość na temat zdrowego stylu życia. Prawidłowo pielęgnując ogród i mając w nim własne uprawy, zyskujemy pewność, że spożywamy warzywa lub owoce nieskażone chemicznymi substancjami. To również możliwość stworzenia oazy spokoju w ramach nabytej nieruchomości. Praca we własnym ogrodzie dla wielu osób stanowi świetną okazję do oderwania się od problemów życia codziennego i odstresowania. Niejednokrotnie daje poczucie satysfakcji z posadzenia nietuzinkowych odmian drzew, kwiatów i krzewów.

Badania naukowe wykazują, że korzyści zdrowotne z posiadania własnego ogrodu są ogromne. Kontakt z naturą nie tylko pomaga w leczeniu depresji, stanów lękowych, poprawia pracę mózgu i serca, ale czyni nas też zwyczajnie bardziej zrelaksowanymi. Przebywanie w otoczeniu środowiska naturalnego przyczynia się do redukcji stresu i negatywnych emocji.

W perspektywie długoterminowej utrzymanie własnego domu często okazuje się też być bardziej opłacalne niż mieszkanie. Dzięki nowoczesnym instalacjom, takim jak pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, systemy odzysku wody deszczowej czy recyklingu wody szarej, oszczędza się zarówno na zużyciu energii, jak i wody, które w ostatnim czasie stają się coraz droższe. W szczególności, samodzielnie zaoszczędzona woda może w okresach suszy okazać się dobrem na wagę złota.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek większość z nas wolałaby mieszkać w domu z ogrodem. Czy to przymusowa czy dobrowolna kwarantanna, mająca na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, powoduje konieczność pozostania w swoich czterech ścianach. W tym momencie apartament w centrum miasta, nawet z najpiękniejszym widokiem i tarasem, nie jest już tak komfortowy jak dom z ogrodem. Ruch na świeżym powietrzu, gra w piłkę, własny basen, siłownia czy sauna to tylko niektóre atuty i możliwości spędzania czasu.

W domu wolnostojącym mamy też o wiele więcej prywatności i jesteśmy znacznie mniej narażeni na ewentualne szkodliwe czynniki, wynikające z kontaktu ze światem zewnętrznym. Jeśli zatem cenimy sobie przestrzeń, niezależność, możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu i zdrowie naszych najbliższych, wybierajmy na życie dom z dużym i pięknym ogrodem.

Te oferty mogą Cię zainteresować!

Bądź na bieżąco

Nasze 27-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.