Nieruchomości w czasach zarazy

Rynek nieruchomości premium uważany jest za najbardziej odporny na wszelkie spadki i zawirowania gospodarcze. Im bardziej luksusowa jest nieruchomość i prestiżowa jej lokalizacja, tym bardziej powinna być chroniona.

Życie przedsiębiorcy w obecnej sytuacji przynosi jednak nieoczekiwane zwroty akcji. Okazuje się bowiem, że dla ratowania przyszłości swoich firm i miejsc pracy, niektórzy zmuszeni są poświęcić swoje dotychczasowe inwestycje w nieruchomości i szybko je spieniężyć.

Ciężko jest w tej chwili odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądał rynek nieruchomości w perspektywie najbliższych miesięcy czy lat. Nie wiemy, jak gospodarka poradzi sobie z zaistniałą sytuacją, ani ile ona potrwa. Z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, zwanego potocznie „koronawirusem” wszyscy musimy się zdefiniować w nowej rzeczywistości. Zarówno pracodawcy, przedsiębiorcy, jak i inwestorzy.

Sytuacja kryzysowa zaczyna się właśnie wtedy, kiedy kończą procedury, dotychczas działające mechanizmy i ustalenia. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, na którą w zdecydowanej większości nie byliśmy w ogóle przygotowani. Jak w każdym kryzysie, na początku pojawia się chaos. Celem jest go ograniczyć i zbudować nowe ramy funkcjonowania. Od dojrzałości i profesjonalizmu firmy zależy, jak szybko zaplanowane zostaną konkretne działania.

Można powiedzieć, że w Partners International powołaliśmy od razu swego rodzaju sztab kryzysowy. Nie wiemy, jak długo ta sytuacja potrwa, dlatego przyjmujemy dłuższą perspektywę. Unikamy dezinformacji, jesteśmy w stałym kontakcie zarówno między sobą w zespole, jak i z naszymi klientami.” – mówi Joanna Czapska, Managing Director agencji nieruchomości premium Partners International.

Zweryfikowaliśmy nasze działania marketingowe. Z szumu informacyjnego staramy się wyłowić tylko to, co stanowi dla nas konstruktywny przekaz. Dla naszej firmy jest to test budowanej przez lata wiarygodności i profesjonalizmu.” – opowiada Katarzyna Podyma, Marketing & PR Manager Partners International.

Wiemy, że nie możemy działać intuicyjnie w stosunku do sytuacji, która nigdy wcześniej nie miała miejsca. Rolą lidera jest teraz kultura zarządzania i propagowanie właściwych postaw. To także dobry moment na to, by się dotrzeć w zespołach, by się zastanowić się, jak działamy w trudnych sytuacjach i co zrobić, by nas to wzmocniło.” – wyjaśnia Daniel Zdrojowy, Sales Director Partners International.

W obrocie nieruchomościami kontakty międzyludzkie są bardzo ważne. Partners International posiada jednak wypracowane rozwiązania umożliwiające zakup i sprzedaż nieruchomości, praktycznie bez wychodzenia z domu. Agencja zapewnia wirtualną wizytę w wybranym lokalu, a z pomocą swoich partnerów badanie stanu technicznego i obsługę prawną. Zgodnie z wymogami prawnymi konieczność osobistej wizyty pojawia się dopiero przy decyzji o zawarciu umowy notarialnej.

Warto zwrócić uwagę, że nieruchomości praktycznie nie posiadają ryzyka majątkowego, czyli jego utraty. Inne instrumenty finansowe, jak np. akcje giełdowe, w które klienci również inwestują w zdecydowanej większości obarczone są takim ryzykiem. Przy takich zawirowaniach gospodarczych, z jakimi mamy aktualnie do czynienia majątek potrafi tam od razu „wyparować”, a o wypłacie dywidendy nie ma w ogóle mowy.

Nieruchomości okazują się zatem najbezpieczniejszą formą lokowania środków finansowych. Nawet jeśli na jakiś czas utracimy korzyści z wynajmu lub chwilowo spadnie ich wartość, to i tak w dłuższej perspektywie nie tylko zachowamy swój kapitał, ale z pewnością go zwiększymy. Historycznie bowiem wiadomo, że mimo czasowych spadków wartość nieruchomości zawsze wzrasta. Dlatego od lat jest to jedno z najlepszych narzędzi zabezpieczania majątków przyszłych pokoleń.

W ofercie agencji Partners International znajdują się nieruchomości, którym nie zagrozi praktycznie nic. Należą do nich kamienice w centrum Warszawy czy Krakowa oraz luksusowe apartamenty w niepowtarzalnych lokalizacjach i z doskonałym widokiem z okna. Rentowność takiej nieruchomości klasy premium jest kilkukrotnie wyższa, niż w przypadku innych metod pomnażania kapitału, które nie są już tak odporne na rynkowe zawirowania.

Jeśli natomiast z jakichś względów, klient potrzebuje już teraz sprzedać swoją nieruchomość, to warto zwrócić się do tych pośredników, którzy posiadają zarówno doświadczenie, jak i szeroką bazę inwestorów z Polski i z zagranicy. To umożliwia dokonanie jednoczesnej prezentacji wielu potencjalnym nabywcom i szybkie pozyskanie finansów niezbędnych do podjęcia innych działań.

Te oferty mogą Cię zainteresować!

Bądź na bieżąco

Nasze 27-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.