Cascais Village & Historic District

Stara wioska Cascais ma tak wiele do zaoferowania. Znajduje się w sercu kosmopolitycznego miasta, które doskonale równoważy bycie popularnym miejscem turystycznym z miejscem, w którym ludzie lubią mieszkać i pracować. Serce miasta to jedno z najbardziej pożądanych miejsc do życia na portugalskiej riwierze. Oferuje atrakcyjne stare domki, wytworną atmosferę mariny, plaże, bary i restauracje, a wszystko to na wyciągnięcie ręki w niewielkiej odległości od centrum pobliskiej Lizbony.

Jest popularny wśród młodych profesjonalistów i modnych rodzin, które lubią być pośród tego wszystkiego, a jednocześnie cieszą się wspólnotową, sąsiedzką atmosferą. Tutaj tradycja i nowoczesność współistnieją w harmonii, a miasto ma przyzwoitą mieszankę portugalskich mieszkańców i przybyszów.

W centrum Cascais panuje fantastyczna kultura kulinarna, w której można znaleźć wszystkie rodzaje restauracji i kuchni na każdą kieszeń. Istnieje również wiele małych niezależnych sklepów spożywczych, a także wspaniały targ spożywczy, na którym można kupić świeże lokalne produkty. Miasto jest dobrze obsługiwane przez kilka większych hipermarketów na obrzeżach miasta, a także Pingo Doce i Auchan w odległości spaceru od starego miasta i mariny.

Kilka godnych uwagi miejsc do jedzenia i picia:

  • Taberna Clandestina – popularny, bezpretensjonalny tapas bar z pysznym menu dzielenia się daniami.
  • Confraria – przytulna restauracja sushi z ciekawymi kreacjami fusion.
  • 5 Sentidos – tętniący życiem gastropub z luźną atmosferą i naprawdę smacznym jedzeniem.
  • Hífen – elegancka nowoczesna restauracja z pięknym widokiem na przystań.
  • Cantinho do Avillez – restauracja w stylu brasserie, prowadzona przez słynnego portugalskiego szefa kuchni wyróżnionego gwiazdką Michelin, oferująca swoją popisową kuchnię w swobodnej atmosferze.

Ludzie uwielbiają mieszkać w Cascais ze względu na doskonałe opcje transportu: znajduje się tam główny dworzec kolejowy, który ma regularne połączenia z wybrzeżem Riwiery i historycznym centrum Lizbony, a także dobrą sieć autobusową, która łączy miasto z okolicznymi miastami i wioskami. Wygodna autostrada pozwala osobom dojeżdżającym do Cascais być w ciągu 45 minut uderzając w większość Lizbony i na lotnisko w 30-45 minut (co pozwala na ruch uliczny).

Cascais jest bardzo popularną lokalizacją dla rodzin emigrantów ze względu na wyjątkową liczbę szkół międzynarodowych w okolicy. Rodziny mogą wybierać spośród NICE Nordic International Centre for Education, St John’s School, St James Primary, PaRK International School, Międzynarodowej Szkoły Przygotowawczej IPS lub Szkoły Montessori, a także szkoły niemieckiej w sąsiednich szkołach Estoril i amerykańskich w Sintrze. Oprócz tych wspaniałych szkół, Cascais oferuje rodzinom wiele udogodnień, od centrów sportowych po place zabaw i oczywiście fantastyczne lokalne plaże, które są bezpieczne, czyste i osłonięte.

Odwiedzający uwielbiają Cascais, a wiele osób włącza go do swojej trasy podczas pobytu w Lizbonie. Historyczne stare miasto oferuje bogatą ofertę kulturalną z godnym pozazdroszczenia wyborem muzeów i galerii. Niektóre witryny, których nie można pominąć, to:

Casa das Histórias Paula Rego – fantastyczna galeria poświęcona twórczości feministycznej artystki nowoczesnej Pauli Rego i jej męża Victora Willinga.
Cascais Cultural Center – wielofunkcyjna przestrzeń, w której odbywają się wystawy, koncerty, spektakle i społeczne projekty kulturalne.
Muzeum Pałacowe Cytadeli Cascais – znajduje się wewnątrz cytadeli, ta dawna letnia rezydencja rodziny królewskiej jest ostatnio siedzibą muzeum o historii portugalskiej prezydentury.
Exiles Memorial Center – fascynujące muzeum, które skupia się na życiu uchodźców, wygnańców, którzy przybyli na te tereny w XX wieku.
Muzeum Condes de Castro Guimarães – dawna letnia rezydencja arystokratów, obecnie muzeum obrazów, mebli, porcelany i biżuterii.
Muzeum Morza sugestywne muzeum o ważnej morskiej historii Cascais.

Sercem Cascais jest stare rybackie miasteczko z wąskimi uliczkami ładnych bielonych domków, których części pochodzą z XIV wieku. Większość miasta jest nieco starsza, ponieważ Cascais zaczęło się rozrastać po trzęsieniu ziemi w 1755 roku, a większość rozwoju nastąpiła pod koniec XIX wieku po tym, jak stało się popularne wśród arystokracji jako nadmorskie odosobnienie. Ponadto istnieją rezydencje w stylu secesyjnym, wspaniałe nadmorskie wille i mieszkania w stylu art deco oraz nowo wybudowane apartamenty z fantastycznymi widokami na morze i przystań.

Cascais Village & Historic District


Bądź na bieżąco

Nasze 27-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.