Warszawa, Śródmieście, al. Aleje Ujazdowskie
Aleje Ujazdowskie, 2 pokoje do remontu
Aleje Ujazdowskie / 2 pokoje / Do remontu / 3 piętro bez windy / Od strony oficyny / Bardzo ciche / Prestiżowy adres / Bliskość Placu Trzech Krzyży /
Oferta dla singla, pary lub do dalszego wynajmu.
Mieszkanie znajduje się na 3 piętrze bez windy. Jest do remontu. Na podłodze jest dębowy parkiet. Okna plastikowe, wymienione. Kuchnia od strony wschodniej, pokoje od strony zachodniej. Bardzo ciche, wysokość 3,25 m. Do mieszkania można włączyć na zasadzie zagospodarowania część korytarza z oknem. Kamienica nie ma wyremontowanych klatek i tylnej elewacji. Remonty budynku odbywają się sukcesywnie.
UKŁAD POMIESZCZEŃ
Mieszkanie składa się:
* Holu
* Jasnej kuchni od strony wschodniej
* Łazienki z wanną
* Salonu
* Pokoju
INFORMACJE DODATKOWE
* Czynsz administracyjny wynosi 1038,26 zł
* Do mieszkania przynależy piwnica o pow. ok 5 m2
HISTORIAKamienica na przestrzeni wieków zachowała niezmienioną formę i przeznaczenie. W czasie II wojny światowej zajmowali ją Niemcy, a podczas Powstania Warszawskiego służyła jako szpital.
Kamienica została wybudowana dla Anny Mikulicz-Radeckiej. Powstała najprawdopodobniej z rozbudowanego wg. projektu Władysława Marconiego domu, który stanął w 1819 roku, a ukończony został po 1831. Drugie podwórze zabudowano po 1897 roku. Kamienica pochodzi z okresu, gdy w Alejach zakładano ogrody romantyczne, często urozmaicane altanami. Na przełomie XIX i XX wieku ta ulica o reprezentacyjnej zabudowie stała się salonem Warszawy i zachowała swój charakter w okresie międzywojennym.
Obiekt ma pięć kondygnacji i dwa podwórza; z przejazdem brannym i przejazdem na drugi dziedziniec. Kształt bryły i układ pomieszczeń w kamienicy został niezmieniony. Wyjątek stanowi wspólny korytarz na parterze, który łączył pomieszczenia oficyny i pierwszego podwórza, a który zamurowano. Zachowały się w nim kolumny jońskie, marmurowe schody i żeliwna balustrada, sztukatorska dekoracja sufitów oraz stolarka drzwiowa i częściowo okienna. Podczas remontu nie odtworzono detali we wszystkich pomieszczeniach kamienicy.
Na elewacji zewnętrznej zachowały się żeliwne balustrady balkonowe a także dekoracja architektoniczna o motywach liści palmowych, wieńców laurowych, czy gałązek różanych. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.