Śródmieście, Mariensztat, Bednarska

 • Powierzchnia 102
 • Piętro 1 / 3
 • Pokoje 3
 • Rok budowy 1919
 • Apartament Na sprzedaż

2 450 000 PLN

23 933 PLN / m²

Śródmieście, Mariensztat, Bednarska

Apartament w kamienicy przy ulicy Bednarskiej

Stare Miasto | Odnowiona kamienica | Przy starych murach Pałacu Kazanowskich 

***

Apartament w stanie deweloperskim z koncepcją aranżacji wnętrza przedstawioną na wizualizacjach

Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze kamienicy a okna wychodzą na zielony dziedziniec. To wyjątkowe i magiczne miejsce w sercu Starego Miasta a jednocześnie bardzo ciche z widokiem na zielone tereny pobliskiego Mariensztatu. Kamienica została w całości wyremontowana, a wnętrza apartamentu przygotowane pod wykończenie. Stylowe trzypokojowe mieszkanie w przepięknej kamienicy przy ul. Bednarskiej 23, zwana Kamienicą Karmelitów Bosych; jej dwukondygnacyjna część frontowa została wniesiona w latach 1770- 1773, natomiast trzypiętrowe oficyny z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami dobudowano około roku 1884.

Budynek oficyny jest murowany, podpiwniczony, strop nad piwnicą kolebkowy lub krzyżowy, stropy parteru i pięter drewniane, dachy drewniane dwuspadowe. Obiekt przetrwał w prawie nienaruszonym stanie do dziś, zniszczenia wojenne spowodowane wybuchem pocisku widoczne na strychu i drewnianym stropie nad ostatnią kondygnacją w południowo-wschodnim skrzydle oficyny.

Lokal mieszkalny zlokalizowany jest na pierwszym piętrze w poprzecznym skrzydle oficyn (między dziedzińcami).

Wejście główne do mieszkania przez reprezentacyjną drewnianą klatkę schodową dostępną z przejazdu bramowego między pierwszym a drugim dziedzińcem. Drugie wejście do mieszkania z mniejszej klatki schodowej, ulokowanej w lewym narożu oficyn, prowadzącej również do przynależnej do lokalu piwnicy. Piwnica lokatorska o wysokich walorach historycznych z uwagi na dawne przeznaczenie jako cela aresztu, z licznymi śladami użytkowania i pozostałościami wyposażenia.
Lokal mieszkalny o powierzchni 100m2 był w XX w. użytkowany przez rodzinę Kakowskich, począwszy od szczególnie zasłużonego dla Warszawy kardynała Aleksandra Kakowskiego i jego późniejszych spadkobierców, w tym ostatniego właściciela Pana Krzysztofa Kakowskiego, znanego warszawskiego architekta.

Po wojnie w ramach kwaterunku lokal podzielono na trzy mieszkania, stąd też wywodzi się potrójna numeracja lokalu. W mieszkaniu o amfiladowym układzie pomieszczeń zostały wydzielone ścianami drewnianymi i murowanymi wspólne kuchnia i łazienka. Instalacje wewnętrzne przebudowywane i dokładane przez kolejne lata użytkowania.

Okna drewniane oryginalne, skrzynkowe z pojedynczymi szybami, okucia ozdobne, klamki z wolutami. Parapety drewniane z ozdobną krawędzią. Drzwi zewnętrzne do lokalu dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe drewniane, ościeżnice ozdobne, skrzydła z kasetonami, pełne, z zachowanymi zamkami starego typu. Drzwi wewnętrzne drewniane w większości oryginalne z ozdobnymi ościeżnicami obejmującymi, dwu i jednoskrzydłowe, skrzydła pełne i szklone, zawiasy oryginalne, klamki powojenne. Drzwi do kuchni z naświetlem. Balkon żeliwny z żeliwną kutą balustradą, po gruntownym remoncie, jakiemu obecnie poddawane są etapowo elewacje oficyny.
Apartament stanowi doskonałe zabezpieczenie majątku jako unikatowa nieruchomość stanowiąca część Starego Miasta. Liczba budynków jest tu ograniczona zarówno tych odnowionych jaki przeznaczonych do renowacji. Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy! Zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Spośród turystów zagranicznych najczęściej przyjeżdżają Niemcy, Amerykanie i Brytyjczycy. Warszawa oferuje wszystkim przyjezdnym wiele różnorodnych atrakcji. Rekordy popularności biją takie miejsca jak Stare Miasto (numer 1 wśród obcokrajowców), Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego i Zamek Królewski czy Muzeum Polin.

Zapraszam na prezentację!
Dodatkowe dane
 • Balkon: 1
Lokalizacja

Mariensztat

Mariensztat – od Starego Miasta dzieli je ulica Nowy Zjazd, a od południa granicę określa ulica Karowa. Mariensztat określany jest osiedlem z bardzo bogatą i ciekawą historią. Początki sięgają roku 1762, gdy właściciele Eustachy i Maria Potocka, za zgodą króla Augusta III Sasa, utworzyli tam jurydykę Mariensztat. Niestety wojna praktycznie w całości pochłonęła zabudowania tej części miasta, jednakże to właśnie Mariensztat został odbudowany jako pierwszy. Powstało tam właśnie osiedle, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a mieszkanie w tej części stanowiło duże wyróżnienie i oznaczało wysoki status społeczny.

Nr oferty: 355147

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

O nieruchomość

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Bądź na bieżąco

  Nasze 27-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.