łódzkie, Zarębów, Żychlin

 • Powierzchnia 1 000
 • Powierzchnia działki 50 000
 • Pokoje 12
 • Rok budowy 1898
 • Dom Na sprzedaż

10 000 000 PLN

10 000 PLN / m²

łódzkie, Zarębów, Żychlin

Zabytkowy dworek ok 100 km od Warszawy

Dworek z XIX wieku / Działka 5 ha / 12 pokoi / Basen w ogrodzie / Strefa Spa / Dla rodziny / Pod działalność gospodarczą / ok 110 km od Warszawy / ok 70 km od Łodzi 

Dworek z 1898 roku na 5 ha działce z 12 pokojami, strefą SPA i basenem w ogrodzie. W odległości ok 110 km od Warszawy i ok 70 km od Łodzi. Po generalnym remoncie w 2005 roku. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków. 

Obecnie Dworek wykorzystywany jest na cele prywatne i częściowo komercyjne, co pozwala utrzymać zarówno nieruchomość jak i wysoki poziom usług personelu, który zajmuje się na codzień obsługą domowników jak i gości. Obiekt pełni dodatkowo funkcję kameralnego hotelu łączącego funkcje biznesowe z wypoczynkiem. Latem organizowane są przyjęcia weselne. W tym celu zbudowano altanę ślubną. W ciągu roku obywają się tu warsztaty, zebrania zarządów i inne kameralne imprezy okolicznościowe. 

UKŁAD POMIESZCZEŃ 

Budynek podzielony jest na część główną z reprezentacyjnym wejściem i zaplecze kuchenne wraz z oddzielnym wejściem i pomieszczeniami dodatkowymi wykorzystywanymi przez personel. W głównej części na parterze znajduje się salon, weranda z wyjściem do ogrodu, bardzo duża jadalnia, kuchnia, toaleta dla gości oraz dwie sypialnie domowników. W części zaplecza znajduje się pokój z łazienką, gabinet oraz zejście do piwnicy, gdzie znajdują się spiżarnia i pomieszczenia gospodarcze. Na pietrach są pokoje gościnne. 

PARTER 
* Hol główny 
* Salon z kominkiem
* Weranda z wyjściem do ogrodu (klimatyzacja)
* Jadalnia
* Kuchnia w pełni wyposażona w profesjonalne sprzęty do gotowania (chłodziarka, 2 lodówki, wypalarka, kuchenka gazowo-elektryczna, 3 piekarniki) 
* Mały holl z 6 lodówkami na wino
* WC dla gości
* Sypialnia gospodarzy z pokojem kąpielowym z wanną
* Sypialnia z łazienką z prysznicem
* Od strony zaplecza pokój z łazienką i gabinet, zejście do piwnicy w której są spiżarnia i pomieszczenie gospodarcze

I PIĘTRO
* Pokój z dedykowaną łazienką w korytarzu
* Pokój z balkonem z łazienka z prysznicem
* Pokój z łazienką z wanną
* Pokój z łazienką i prysznicem
* Apartament z kominkiem, garderobą i łazienką z wanną i prysznicem
* 2 pomieszczenia gospodarcze
* Hol z szafami wnękowymi

II PIĘTRO
* Pokój z łazienką z wanną
* Pokój z łazienką z prysznicem
* Pokój z łazienką z prysznicem

PRZYZIEMNIE SPA
* Hol
* WC
* Garderoba z prysznicem i wc
* Pokój zabiegowy z prysznicem
* Pokój zabiegowy 
* Salon zabiegowy z sauną mokrą, prysznicem, wanną, łóżkiem do pilingu i  częścią wypoczynkową.

PIWNICA
* Spiżarnia 
* Pomieszczenia gospodarcze

OGRÓD
* Basen z altaną ogrodową i grilem
* Altana z jacuzzi 
* Altana ślubna
* Oczko wodne
* Staw z rybami w starym korycie rzeki
* Altanka dla dzieci
* Dom ogrodnika

INFORMACJE DODATKOWE

* 10 pokoi jest przeznaczonych dla gości 
* Na terenie obiektu znajduje się spichlerz, domek ogrodnika
* Istnieje możliwość rozbudowy spichlerza. 

LOKALIZACJA

Dworek położony jest we wsi Zarębów położonej w województwie łódzkim w powiecie kutnowskim, w gminie Żychlin. 110 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. 

HISTORIA

Na początku XIX w. Zarębów należał do Franciszka Bagniewskiego herbu Bawola Głowa, sędziego pokoju okręgu łęczyckiego, a po nim do Aleksandra Pruszaka herbu Leliwa, dziedzica miasta Żychlina. W 1864 r. był już własnością Zofii Łabęckiej, która po kilku latach sprzedała go Ludwikowi Toeplizowi i jego żonie Konstancji. U schyłku XIX w. właścicielką majątku była już Emilia Radwan. W 1905 r. nabył go Leon Stachowski, pochodzący z kresów wschodnich, zasłużony działacz samorządowy. To prawdopodobnie on wzniósł w Zarębowie znajdujący się tam do tej pory dwór – murowany, otynkowany, składający się z siedmioosiowej części parterowej, posiadającej pośrodku ryzalit oraz z trzyosiowej części piętrowej. W 1937 r. majątek na licytacji kupiła żona Stachowskiego, Mirta ze Stokowskich, wywodząca się z rodziny ziemiańskiej z Soboty. Po śmierci Leona wdowa sprzedała ziemię dworską, a dwór, część parku i sad zapisała córce, Marii Agnieszce. Sama zaś wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Ostatnim przedwojennym właścicielem majątku, który kupił go w lipcu 1939 r. był Tomasz Kulesza. W 1945 r. gospodarstwo rozparcelowano. Dwór został podzielony na mieszkania dla wielu rodzin i z braku systematycznych remontów ulegał on szybko dewastacji. W latach 80. został on zakupiony przez prywatnych właścicieli. Od kilkunastu lat dwór ma nowego właściciela, który przywrócił temu miejscu dawny blask. W pięknie wyremontowanym dworze, wybudowanym na pocz. XX w. i zadbanym parku swoją siedzibę ma Różana Rezydencja – luksusowy hotel, SPA, restauracja.

Dodatkowe dane
 • Jasna kuchnia: Tak
 • Umeblowanie: Tak
 • Loggia: 1
 • Balkon: 1
 • Parking: 1
 • Ogród: 1
 • Materiał dachu: blachodachówka
 • Stan: bardzo dobry
 • Ogrodzenie: betonowe
 • Droga: asfaltowa
Wideo

Nr oferty: 969754

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

O nieruchomość

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Bądź na bieżąco

  Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.