Gdynia, Śródmieście, św. Piotra

 • Powierzchnia 36 - 155
 • Pokoje 1 - 5
 • Data zakończenia II/2025
 • Stan inwestycji Nieoddana do użytkowania
 • Typ inwestycji Apartamentowce

Gdynia, Śródmieście, św. Piotra

Piotra 4

Ukłon w stronę modernizmu – poznaj inwestycję PIOTRA 4 

Nowoczesność w parze z tradycją
W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się architekturze budynku, w której widoczne są inspiracje gdyńskim modernizmem. Bryła zyskała wyjątkowy kształt za sprawą jasnej elewacji z zaokrąglonymi narożnikami. Rozwiązania te nie są przypadkowe, gdyńskie budynki miały bowiem w dwudziestoleciu międzywojennym przypominać sunące po morzu statki. Efekt ten udało się uzyskać również i tutaj.
W przypadku naszej inwestycji Piotra 4 inspiracje tradycją przeplatają się jednak z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi: ambientowym oświetleniem (które podkreśla krzywiznę budynku oraz gzymsy balkonowe) czy modnym wykończeniem klatek schodowych. Interesującą stylistykę udało się uzyskać również dzięki nietuzinkowym reliefom, umieszczonymi na fasadzie, oraz oryginalnemu zestawieniu bieli oraz szarości. Cały obiekt wyposażono także w duże przeszklenia, które odpowiednio doświetlają mieszkania o każdej porze dnia.

Zielone patio i ukłon w stronę ekologii
Mieszkańcy mają do dyspozycji taras bądź balkon – z widokiem na morze, miejski krajobraz Gdyni lub jedno i drugie. Wyjątkowość obiektu podkreśla znajdujące się na dachu hali garażowej, zielone patio o powierzchni 700 mkw, które aż zachęca do wspólnego odpoczynku. Ten ekologiczny akcent, idealnie wkomponowany w architekturę budynku, pozytywnie oddziałuje na bioróżnorodność w przestrzeni miejskiej, przyczynia się do oczyszczania powietrza, a i poprawia retencję wód opadowych. Będzie on również idealnym miejscem do rekreacji oraz integracji z sąsiadami.

Znakomita lokalizacja
Inwestycja Piotra 4 wyróżnia się fantastyczną lokalizacją. Położona jest w Śródmieściu, które znajduje się w samym centrum Gdyni, a zarazem nad brzegiem morza. 

To wyjątkowe położenie na skalę europejską, ponieważ trudno byłoby znaleźć inne, jakiekolwiek miasto, które mogłoby pochwalić się tak atrakcyjnym usytuowaniem.

Śródmieście zapewnia też dobry dostęp do bogactwa infrastruktury miejskiej oraz zaplecza usługowego. Mieszkańcy mogą cieszyć się również obecnością ważnych instytucji kultury, a więc np. Teatru Muzycznego, Gdyńskiego Centrum Filmowego czy Muzeum Miasta Gdyni. Lubisz zieleń i chciałbyś korzystać z uroków natury? W takim razie przypadnie Ci do gustu zlokalizowany w pobliżu Park Rady Europy z Aleją Topolową. Kochasz spacerować? Jeśli tak, już teraz czeka na Ciebie Molo Południowe oraz deptak spacerowy przy Alei Jana Pawła II.

Dostępne lokale w inwestycji
W inwestycji Piotra 4 dostępnych jest 96 lokali o zróżnicowanym metrażu, począwszy od kawalerek o powierzchni 29 mkw. 
Do dyspozycji pozostają zarówno garsoniery, jak i większe mieszkania, w których znajduje się od dwóch do pięciu pokoi. Każdy apartament wyróżnia się funkcjonalnym układem pomieszczeń. Dodajmy, że budynek będzie składał się z ośmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, a do każdego apartamentu przypisane jest podziemne miejsce parkingowe.

Świetna komunikacja
Zaledwie w 6 minut dostaniesz się stąd samochodem do obwodnicy, a w 12 minut – do trasy ekspresowej. Ile zajmie Ci natomiast dotarcie na molo w Sopocie? Jak się okazuje: autem jedynie w 20 minut.
Dwa kilometry od morza zlokalizowany jest dworzec PKP Gdynia Główna, przez który przejeżdżają pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – ta pozwala z kolei szybko dotrzeć na lotnisko w Gdańsku. Przez główny węzeł komunikacyjny przemieszczają się również pociągi dalekobieżne, dzięki czemu z łatwością można organizować wyjazdy do innych polskich miast. Gdynia to również doskonałe miejsce dla rowerzystów, a przez samo Śródmieście przebiega wiele ważnych tras.

Bogata oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna na terenie Śródmieścia jest bardzo bogata. Swoje siedziby posiada tutaj wiele szkół podstawowych, a w tych wybranych można znaleźć klasy dwujęzyczne oraz sportowe. Można powiedzieć, że cieszą się one renomą oraz dużą popularnością. Jeszcze bardziej cenione są tutejsze szkoły średnie, w tym choćby III Liceum Ogólnokształcące, które od lat zajmuje najwyższe miejsca w krajowych rankingach. Mieści się tu również kilka przedszkoli.

Lokalizacja
gdynia-srodmiescie

Śródmieście

Gdynia Śródmieście to centralna dzielnica miasta. Początkowo teren był wsią rolniczo-rybacką, żeby na początku XX wieku nabrać charakteru wioski letniskowej. Prawdziwy rozwój nastąpił po roku 1920, kiedy w ramach ustaleń traktatu wersalskiego Polsce przyznano dostęp do wybrzeża morskiego, a następnie została podjęta decyzja o rozpoczęciu budowy portu. Ogromna inwestycja była dziełem inż. Tadeusza Wendy, który port zaprojektował i zbudował oraz Eugeniusza Kwiatkowskiego – ówczesnego ministra przemysłu i handlu.

Nr oferty: 30594

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

O nieruchomość

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Inwestycje

  Bądź na bieżąco

  Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.