Straszyn, Pruszcz Gdański, Jasia i Małgosi

 • Powierzchnia 237 - 239
 • Pokoje 6
 • Data zakończenia IV/2023
 • Stan inwestycji Nieoddana do użytkowania
 • Typ inwestycji Domy

Straszyn, Pruszcz Gdański, Jasia i Małgosi

Rubra

Nowoczesne i luksusowe wille na przedmieściach Gdańska, w pobliżu terenów spacerowych, malowniczego jeziora oraz przystani kajakowej.

Słowo „rubra” pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „czerwony”.
Tak właśnie nazywa się nowe awangardowe osiedle w Straszynie – na przedmieściach Gdańska. Inwestycja składa się z 7 domów o unikatowej modernistycznej architekturze nawiązującej do historycznego budownictwa regionu. Budynki wyróżniają się prostymi, geometrycznymi bryłami, skośnymi nadwieszeniami i czerwonym klinkierem, który nadaje im spójny, ponadczasowy charakter. Ręcznie formowana cegła klinkierowa, której powierzchnia została rzeźbiona wodą, jest niezwykle atrakcyjnym materiałem i doskonale prezentuje się na elewacji.

LOKALIZACJA
Inwestycja znajduje się w Straszynie – przedmieściu Gdańska, w sąsiedztwie Jeziora Straszyńskiego oraz Doliny Raduni – Obszaru Chronionego Krajobrazu. Straszyn zapewnia łatwy i szybki dojazd do Trójmiasta, gdyż znajduje się jedynie 4 km od obwodnicy oraz posiada zjazd z autostrady A1 (Gdańsk-Łódź). Międzynarodowy Port Lotniczy Gdańsk oddalony jest o 12 km. Straszyn wyróżnia się dobrą komunikacją autobusową do Gdańska i Pruszcza Gdańskiego, a podróż samochodem drogą wojewódzką nr 222 do centrum Gdańska zajmuje około 20 minut.

NIERUCHOMOŚĆ
Osiedle Rubra to 7 domów w zabudowie bliźniaczej i wolnostojącej. Autorem projektu jest Biuro projektowe Paweł Lis Architekci, które od początku tworzy wyłącznie nowoczesną architekturę.
Architektura osiedla to współczesna interpretacja historycznej zabudowy regionu. Proste bryły ustawione na sobie, skośne ściany nadwieszeń i wyrazista czerwień wypalonego klinkieru nadaje im spójny, ponadczasowy charakter.
Domy osadzone są kaskadowo na malowniczej działce, pochylonej w kierunku południowym i zakończonej skarpą porośniętą starodrzewem. Każdy dom ma widok oraz taras i ogród z otwarciem na południe. Każdy lokal ma dużą ilość przeszkleń, w tym okna na parterach o wysokości 3 m. To wszystko gwarantuje mieszkańcom osiedla odpowiednią ilość światła słonecznego i komfortowe warunki zamieszkania.
Konstrukcja domów oparta jest na ścianach murowanych z silki, wzmocnionych tarczami żelbetowymi o grubości 24 cm oraz monolitycznych stropach. Elewacje wykończono płytami z ręcznie formowanej cegły.
Powierzchnie użytkowe domów: 233 – 267 m2. Powierzchnie działek 454 – 951 m2.
Na parterze zaplanowano strefę dzienną, w której znajduje się salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia, a także gabinet i łazienka. Wysokość użytkowa parteru wynosi 3 metry. Na piętrze znajdują się 3 sypialnie, pokój gościnny i 2 łazienki. Wysokość użytkowa piętra wynosi 2,7 metra. Budynki zostaną wyposażone w pompy ciepła, klimatyzację i rekuperację. Każdy lokal posiada 2-stanowiskowy garaż na parterze.

ATUTY
• Dogodna lokalizacja.
• Ponadczasowa architektura.
• Ogrodzone osiedle ze wspólnymi bramami wjazdowymi, wideodomofonami i wspólną infrastrukturą.
• Wysokie i przestronne wnętrza.
• Przemyślane układy.
• Osiedle otulone zielenią wysoką.
• W pełni zagospodarowane ogrody z oświetleniem i systemem automatycznego nawadniania.
• Bezkompromisowe rozwiązania techniczne:
o zmiękczalnia i filtr wody
o 100% ogrzewania podłogowego z inteligentny system sterowania Salus Control
o energooszczędna pompa ciepła i system klimakonwerterów
o rozprowadzona instalacja monitoringu i alarmowa.

Wybrane oferty w tej inwestycji

Nr oferty: 34767

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

Nr oferty Typ Liczba pokoi Piętro Powierzchnia Cena Plan
763903 Dom 6 239 m² - Zobacz ofertę
628010 Dom 6 237 m² - Zobacz ofertę
963015 Dom 6 237 m² - Zobacz ofertę

O nieruchomość

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Inwestycje

  Bądź na bieżąco

  Nasze 30-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, aby otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego portfolio.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.