Graça

Ludzie, którzy kochają Lizbonę, kochają Graçę. Czuje się tak autentycznie Lisboan ze swoimi starymi wąskimi uliczkami przepychającymi się o miejsce na niemożliwie stromych wzgórzach, które zawsze nagradzają nieustraszonego wspinacza niesamowitym widokiem na miasto. Jest popularny ze względu na wyjątkową atmosferę, w której stare i nowe istnieją w harmonii ze starszymi pokoleniami żyjącymi obok młodych, międzynarodowych przybyszów. Graça jest postrzegana jako jedna z najfajniejszych dzielnic miasta: w ciągu dnia oferuje mnóstwo galerii, przestrzeni coworkingowych i kawiarni, ale w nocy naprawdę ożywa dzięki artystycznym barom, alternatywnym przestrzeniom rozrywkowym i modnym małym restauracjom. W okolicy znajduje się również wiele tradycyjnych starych sklepów, kawiarni i restauracji, w których długoletni mieszkańcy sączą espresso i garoto oraz dzielą się plotkami z sąsiedztwa.

Foodwise możesz dostać wszystko w Graça i jej okolicach. Graniczące dzielnice Mouraria, Martim Moniz i Arroios są bardzo wielokulturowe, więc znajdziesz wiele indyjskich, afrykańskich i bliskowschodnich lokali gastronomicznych, a także międzynarodowe supermarkety sprzedające bogatą gamę produktów i przypraw. Graça to świetna mieszanka tradycyjnych portugalskich miejsc i eleganckich nowoczesnych bistr z naturalnymi winami i pysznymi małymi talerzami. W okolicy znajduje się kilka dużych supermarketów, w tym rzadki Lidl, który znajduje się tuż obok poręcznego, codziennego targu ze świeżą żywnością.

Kilka godnych uwagi miejsc do jedzenia i picia:

  • Damas – fajny bar ze smacznymi przekąskami inspirowanymi światem międzynarodowym, popularny wśród młodych ludzi, aby spędzać czas i cieszyć się wspaniałymi drinkami, fajną muzyką i modną atmosferą.
  • Plano Restaurante – wspaniały przykład nowej fali kulinarnej z wykwintnym menu degustacyjnym składającym się z lokalnych składników rzemieślniczych, rzemieślniczych koktajli i wyselekcjonowanych win.
  • Via Graça – tradycyjna portugalska kuchnia w nowoczesnym wydaniu w stylowej restauracji z naprawdę wspaniałymi widokami.
  • A Taberna do Mar – bajeczna, malutka restauracja, która prezentuje niesamowite świeże owoce morza w Portugalii na pysznych małych talerzach w niezwykle rozsądnych cenach.

Graça może wydawać się trudna w nawigacji, ponieważ tylko 28 tramwajów porusza się po okolicy w powolnym tempie. Jednak dolne części obszaru są dość blisko stacji metra Intendente i Martim Moniz, a górna część jest dobrze obsługiwana przez autobusy. Na lotnisko można dotrzeć w mniej niż 40 minut środkami transportu publicznego lub korzystając z aplikacji taksówkarskiej, aby łatwo i wygodnie i uniknąć poruszania się po stromych wzgórzach, które zwykle kosztują około 10 euro.

Turyści, którzy dojeżdżają do dzielnicy słynnym tramwajem, uwielbiają oglądać kręte uliczki wyłożone kafelkami i odwiedzać jeden z imponujących Miradouros w okolicy, z których roztaczają się jedne z najlepszych widoków na miasto. Graça to jedna z tych dzielnic, w których ludzie uwielbiają się zatracać, aby stworzyć autentyczne zaangażowanie w cudowne otoczenie. Wycieczka po sztuce ulicznej to świetny sposób na głębszy wgląd w duszę tego obszaru dzięki tętniącym życiem i sugestywnym graffiti.

Obszar ten został po raz pierwszy założony w XIV wieku wokół Convento da Nossa Senhora da Graça, ale większość tego, co dziś widzisz, pochodzi z XVIII i XIX wieku po trzęsieniu ziemi. Okolica rozrastała się w bardziej chaotyczny sposób niż starannie zaplanowane ulice Baixa poniżej, gdy robotnicy napływali do miasta i osiedlali się tutaj. Właśnie dlatego okolica wydaje się tak „prawdziwa” i „autentyczna”, ponieważ została zbudowana dla klasy robotniczej, która mieszkała na pięści w wąskich uliczkach, z domami przepychającymi się o pozycję, trzymając się zbocza wzgórza.

W okolicy znajduje się mieszanka zmodernizowanych i niezmodernizowanych nieruchomości obok siebie, z niektórymi budynkami, które zostały całkowicie wypatroszone i przebudowane na luksusowe mieszkania, przy czym pozostała tylko stara fasada. Budynki na tym terenie często posiadają bogactwo ciekawych, oryginalnych elementów, a wiele z nich ma fantastyczne widoki ze względu na elewację. Wśród ładnych, starych domów wyłożonych kafelkami znajdują się solidnie zbudowane budynki z połowy wieku, które nie są tak ładne, ale bardziej praktyczne dzięki swoim przestronnym, dobrze wyposażonym apartamentom.

Graça


Bądź na bieżąco

Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.