Konstancin – Jeziorna, Strefa A

Konstancin Jeziorna to urocza miejscowość położona niedaleko, około 20 km, od centrum Warszawy. Pomimo bliskości dużego miasta, Konstancin zachował swój uzdrowiskowy charakter.

Niewiele ponad sto lat temu były to lasy należące do majątku ziemskiego rodziny hrabiów Potulickich, dziś również Konstancin wzbudza zainteresowanie zamożnych person uciekających z warszawskiej aglomeracji. Strefa A w Konstancie to wypoczynkowe miasto-ogród na skarpie pradoliny Wisły, wzdłuż rzeki Jeziorki – cicha i zielona alternatywa, dla tych, którzy chcą zostawić miasto w tyle, ale mimo wszystko mieć je stosunkowo blisko.  Otoczenie miasta tworzą rezerwaty przyrody: Olszyna Łyczyńska, Łęgi Oborskie, Skarpa Oborska, Wyspy Zawadowskie i Świderskie oraz Chojnowski Park Krajobrazowy.

Strefa A słynie z  pięknej zabudowy przede wszystkim to domy tworzone z rozmachem, ale i dobrym projektem, zaplanowanym z największą dbałością o każdy szczegół. W Konstancinie również mieści się największa szkoła amerykańska, dzięki czemu jest to niezwykle popularne miejsce do życia dla ekspatów posyłających dzieci do tej właśnie szkoły.

W sercu Konstancina mieści się Park Zdrojowy, który funkcjonuje nieprzerwanie od 1978 r. i cieszy oko o każdej porze roku. To przestrzeń, zarówno dla tych kochających aktywny, jak i bierny wypoczynek. Przede wszystkim stanowi zieloną ścianę drzew, która w samym sercu skrywa tężnię, która rozpyla w powietrzu solankę wydobywaną z głębokości ponad półtora kilometra.

Parki
  • Las Kabacki
  • Ogród Botaniczny PAN
  • Park Zdrojowy im. hr. Witolda Skórzewskiego z Tężnią Solankową, Centrum Hydroterapii i Amfiteatrem
Komunikacja
  • Autobusy linii 700, 710, 724, linia nocna N50 oraz autobusy PKS Piaseczno. Linie 139, 710, 724, N50 dojeżdżają do pętli Wilanowska
Rozrywka i kultura
  • Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
  • Muzeum Papiernictwa
  • WakeLove Konstancin Centrum Sportów Wodnych

Konstancin – Jeziorna Strefa A


Bądź na bieżąco

Nasze 27-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.