Gdańsk, Śródmieście, Pszenna

 • Data zakończenia I/2020
 • Stan inwestycji Oddana do użytkowania
 • Typ inwestycji Apartamentowce

Gdańsk, Śródmieście, Pszenna

Grano Residence

Grano Residence to wyjątkowa inwestycja firmy Dekpol, znajdująca się na gdańskiej Wyspie Spichrzów.
Ten luksusowy projekt, na który składa się część mieszkaniowa i hotelowa, powstał w znanym, trójmiejskim biurze architektoniczne KD Kozikowski Design. Całość utrzymano w stylu Art déco, łącząc nowoczesną architekturę z bogatą historią.
 
Nazwa inwestycji nie jest przypadkowa. Otóż słowo „Grano” w języku włoskim znaczy: pszenica. Nie pozostaje to bez znaczenia, jeśli mowa o architekturze budynku, która nawiązuje do dawnej zabudowy Gdańska, a jego bryła przypomina historyczne spichlerze – znak rozpoznawczy tej części miasta.
Zabytkowe otoczenie niejako inspirowało, by zaprojektować budynek, który połączy nowoczesną architekturę z bogatą historią tej części miasta. Zadbano więc o takie detale jak: historyczne podziały parcelacyjne, kształty dachów czy właśnie charakterystyczne bryły nawiązujące do znajdujących się tu niegdyś licznych spichlerzy, w  których przechowywano zboże, w tym oczywiście – pszenicę:)

Na tę prestiżową inwestycję składa się 141 funkcjonalnych apartamentów o powierzchni do 31 do 87 m2. Część hotelowa pozwala na korzystanie z restauracji, nowoczesnego centrum konferencyjnego oraz SPA & Welness z basenem, saunami.
O prestiżu tego miejsca stanowi wysoka jakość wykończenia lokalizacja.

Grano Residence znajduje się w obrębie ulic Pszennej
i Żytniej – pod najbardziej atrakcyjnym adresem. Stąd już tylko kilka minut spacerem, by znaleźć się przy najbardziej znanych zabytkach Starego Miasta, czy obiektów kultury, jak muzea, teatry (Teatr Szekspirowski, Teatr Wybrzeże), czy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Mnogość propozycji kuchni z całego świata zaspokoi kulinarne gusta najbardziej wymagających osób.
Grano Residence stanowi znakomitą propozycję dla osób, które żyją dynamicznie, cenią sobie bezpośredni dostęp do kultury i rozrywki lub szukają dobrej lokaty kapitału.
Luksusowe apartamenty bowiem można zarówno zamieszkać, jak i przeznaczyć na wynajem i czerpać zyski z takiej inwestycji.

Dzięki lokalizacji i sukcesywnej rewitalizacji tej części miasta, wartość znajdujących się tu nieruchomości rokrocznie rośnie, podobnie jak średnie ceny osiągane z najmu.

Lokalizacja

Śródmieście

Śródmieście to dzielnica, której część stanowi najbardziej reprezentacyjny fragment Gdańska. Spośród innych dzielnic Śródmieście wyróżnia się bogactwem obiektów o randze dziedzictwa kulturowego, a duże znaczenie dla rozwoju dzisiejszego Śródmieścia miało na przestrzeni wieków nadwodne położenie. Martwa Wisła, Stara Motława, Nowa Motława, tzw. Opływ Motławy, Kanał Raduni i Kanał Na Stępce przez stulecia przyciągały zakłady rzemieślnicze i przemysłowe, a woda pracowała dla Gdańska oraz stanowiła system obronny. Dzisiaj oznaką zmieniającego się sposobu wykorzystania wód są powstające w Śródmieściu mariny, przystanie oraz przystanki tramwaju wodnego. Ku radości mieszkańców i turystów, woda zyskuje charakter rekreacyjny. Śródmieście, o powierzchni 5,65 km kwadratowego, tworzy jedenaście historycznych jednostek, a każda z nich ma nieco inny koloryt.

Nr oferty: 14500

Przedstawiona wyżej propozycja nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. Partners International Sp. z o.o. dokłada starań, aby treści przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Dane dotyczące ofert uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.

O nieruchomość

Paweł Łączyński

Senior Real Estate Advisor

  Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. W związku z tym informujemy, że:

  Administratorem danych jest Partners International Sp. z o.o. Pani / Pana dane będą wykorzystane w celu utrzymania możliwości kontaktowania się z Panią / Panem; ma Pani / Pan prawo dostępu do treści danych oraz prawo do ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne.

  Inwestycje

  Bądź na bieżąco

  Nasze 29-letnie doświadczenie, bogata oferta, obszerna baza Klientów oraz skuteczność pozwoliły nam wpisać się w rynek nieruchomości jako lider wśród agencji zajmujących się obrotem nieruchomościami premium w Warszawie, znany z wyjątkowej obsługi i unikatowych rozwiązań. Dołącz do naszej bazy, by otrzymywać od nas tylko wyselekcjonowane treści i oferty z naszego katalogu.

  W Partners International świadczymy usługi oparte na zaufaniu – nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich dane są przetwarzane w bezpieczny sposób. Informujemy, że umieszczenie przez Partners International informacji o nieruchomości w bazie danych wiąże się z koniecznością przetwarzania Pani / Pana danych osobowych. Wysłanie przez Panią / Pana niniejszej informacji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dokument Polityki Ochrony Danych Osobowych znajdziesz tutaj.

  Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.